додому суспільство Пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років вшанували 23 листопада у Тернополі

Пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років вшанували 23 листопада у Тернополі

600

Україна відзначила 80-у річницю Голодомору. Пам'ять жертв штучного голоду 1932-1933 років вшанували і у Тернополі. На Театральному майдані міста у суботу, 23 листопада, відбулась акція "Запали свічку" та панахида за невинно загиблими під час великого голоду.

Сергій Надал, міський голова Тернополя: "Мільйон українців померло, мільйон не народилося, а ті, що залишились живі – в тих назавжди залишились генетично закарбований страх перед голодом і окупантами. Тому це наш святий обов'язок прийти сюди, згадати історію, зробити все, щоб таке минуле більше не повторилось. Щоб про це знали ми, наші діти, прийдешні покоління".

Василь Хомінець, голова тернопільської обласної ради: "Сьогодні ми у молитві до Бога і цими акціями пошановуємо їх, згадуємо їх, і хочемо, звичайно, щоб такого не відублось у майбутньому. Ми хочем нагадати деяким цинікам навіть від теперішньої влади, що гарантом недопущення цього у майбутньому є тільки українська держава. Бо в нас, на жаль, є багато тих, які возвеличують якийсь там рай комуністичний. Ми говорим, що це був не рай, це було пекло на землі".

Тернополяни 23 листопада вийшли на майдан, аби вшанувати пам'ять українців, які загинули під час Голодомору 1932-33 років. В знак того, що жертви великого голоду не забуті,  на майдані запалили свічки та спільно помолились.

Владика Нестор, Архиєпископ Тернопільський і Бучацький УПЦ КП: "Нехай господь прийме цю жертву, яку принесли наші діди і прадіди, які помирали, віддаючи останнє своїм дітям і онукам, щоб вони могли бути українцями на своїй землі. Нехай Господь оселить їх в оселях праведних, а нам дарує постійно пам'ятати і молитися за них".

Співпереживала цього дня жертвам Голодомору і тернопільська молодь. Під час акції "Сопричастя" кожен із тих, хто зголосився на участь, мав молитись, зробити добру справу та голодувати тридцять три години.

Тетяна Денис, заступник голови Спілки української молоді: "Було важко. Спочатку дуже хотілося їсти, думки були про їжу. Але сьогодні так зранку встала, порахувала скільки годин вже думаю, а то вже небагато, то вже дотримаюсь".

Під час акції "Запали свічку" на Театральному майдані Тернополя цим хлопцям та дівчатам роздали хліб. А свічки, які тернополяни запалили на майдані, горіли ще довго – як символ людської пам'яті.