додому духовність Пам’ять Святого апостола Андрія вшановує церква 13 грудня

Пам’ять Святого апостола Андрія вшановує церква 13 грудня

430

Сьогодні церква вшановує пам'ять Святого апостола Андрія. Він першим з апостолів пішов за Христом, а потім привів до нього свого брата Петра. Тому апостола Андрія називають ще й Первозванним. В Україну святий приходив із проповідями.

Апостол Андрій був родом із Віфсаїди. Коли Іоанн Хреститель почав проповідувати на берегах Йордана, Андрій послідував за пророком, сподіваючись в його вченні знайти відповідь на свої духовні питання. У той час Господь Ісус Христос прийшов до Іоанна Хрестителя на Йордан для хрещення, і той, указуючи на Господа, сказав своїм учням: «Ось Агнець Божий, що бере на себе гріхи світу». Почувши це, Андрій послідував за Ісусом.

Отець Андрій Романків, настоятель Архикатедрального собору Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці у Тернополі: "Прославляти Бога за цей дар для нашої церкви, для нашого народу, для всієї вселенської церкви цього великого апостола, який своїм словом, своїм життям засвідчив цю велику віру в Христа. І тим самим також дає нам вказівник, як наслідувати Спасителя, як йти у нашому особистому житті до спасіння, до нашого Господа Бога".

Сповнений благодаті Духа Святого, після П’ятидесятниці апостол Андрій здійснив три великі проповідницькі подорожі з Єрусалиму, звіщаючи Слово Боже в багатьох країнах Європи та Азії. Найдавніші літописи твердять, що апостол Андрій під час останньої місійної подорожі, проповідуючи на берегах Чорного моря, піднімався Дніпром у Скифію, відвідав місце, де згодом постав Київ. Літописець Нестор оповідає: ”Бачите гори ці, — сказав апостол своїм учням, — на цих горах засяє благодать Божа, і буде великий город і багато церков буде споруджено.” Там апостол встановив Хрест.

Отець Андрій Романків, настоятель Архикатедрального собору Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці у Тернополі: "Особливо в цей день підношу також мої молитви через посередництво святого Андрія Первозванного, щоб він сьогодні заступався за український нарід, щоб він сьогодні дав можливість всім тим, що страждають, що терплять від імені цілого народу на майдані в Києві, на всіх майданах України, ті, що незаконно ув'язнені, ті, що страждають, що понесли фізичну наругу і приниження, щоби Господь Бог дав їм відчути свою близькість, свою присутність, щоби апостол Андрій Первозванний випровадив український нарід з того тяжкого історичного моменту".