![368769877_6696844020359235_8114388459053411581_n](https://tv4.te.ua/wp-content/uploads/2023/08/368769877_6696844020359235_8114388459053411581_n-640x1138.jpeg)
Сьогодні, у переддень Преображення Господнього, у Тернополі відбулося дійство “Яблучний Спас: традиції, символи, заборони”. У “Просвіті” готували паляницю з маком та спілкувалися про українські галицькі традиції.
Про галицькі страви-символи, про те, як колись Спасівку наші прадіди відзначали, про символи, заборони Яблучного Спаса говорили у клубі «Галицьке вариво».
Розповідала про це народознавиця, член правління ТМО ВУТ «Просвіта» ім. Т. Шевченка Ірина Шумада. Очільниця клубу, просвітянка Ольга Чайка готувала галицькі паляниці з маком й салбергери за давнім рецептом.
Також під час дійства зібрали спільно кошики, а вранці 19 серпня, їх освятять в храмі та із провідником тернопільських просвітян о. Миколаєм Зінькевичем та віднесуть усе приготоване й освячене до госпіталю пораненим бійцям.
Фото: Наталя Стецюк