додому суспільство П’ятий день євромайдан Тернополя не розходиться

П’ятий день євромайдан Тернополя не розходиться

382

П'ятий день євромайдан Тернополя не розходиться. Сьогодні тут знову зібралось близько 10 тисяч людей. Чимало активістів їдуть до Києва. За кілька днів близько тисячі у списках охочих. Небайдужі тернополяни продовжують приносити на майдан теплі речі та їжу. На сцені виступають горомадсько-політичні діячі та творчі колективи.

Євромайдан в Тернополі вже п'ятий день збирає тисячі тернополян. Жодних сутичок та провокацій, євромайдан без алкоголю та виключно мирний, на цьому наголошують члени страйкосвого комітету.

Віктор Мартинюк, член страйкового комітету Тернополя: "Працівники правоохоронних органів, які забезпечують безпеку громадського порядку через проведення нами мирнихакцій,вони не мають що робити, я наголошую, вони не мають роботи. ми силами 3 політичних сил і тих активістів, які долучились до цих мирних акцій, ми забезпечуємо громадську безпеку."

На євромайдані виступають тернопільські активісти, колективи з різних районів Тернопілля. А вчора на сцені майдану прозвучало і звернення від тернопільських матерів, з проханням не бути байдужими. Найбільше, каже Олександр Смик, євромайдан згуртовує віра в те, що Україна переможе, головне гасло майдану сьогодні -"Разом і до кінця".

Олександр Смик, координатор Тернопільського євромайдану: "Ви знаєте, що майдан в Тернополі один з начисельній в Україні відразу після Київського, функціонуєпрактично щодня по 12 годин, 12 годин в режимі он-лайн виступи артистів, виступи активістів, громадських діячів, політичних, людей простих, дуже цікаво, що, аби не втрчати часу, бо в євромайдані беруть участь і студенти і вчителі, то ми провели урок історії України спочатку, а потім урок духовності України".

Не обійшлось сьогодні і без пікетування облдержадміністрації, однак зі слів Володимира Стаюри, відповідати за нічні дії 30 листопада мають як у Києві, так і на місцях.

Володимир Стаюра, голова страйкового комітету Тернополя: "Представницька гілка влади, це є ОДА і відповідно ми розуміємо, що ці люди несуть так само як і Янукович і Азаров тому що вони є представниками цієї влади, яка дала наказ пролити українську кров,  і власне люди піднялись як ніколи по тій самій причині. Три політичні сили зараз як ніколи єдині, від першого дня і до сьогодні вимоги євромайданівців не змінились.

Ігор Яворський, член страйкового комітету: "В нас єдина мета – це євроінтеграція, це повалення антиукраїнського, нелюдського режиму, і чужого нам режиму Януковича".

Учасники тернопільського євромайдану – люди різного віку, однак з особливим проханням звертуються до тих метарів, які на майдані з малими дітьми.

Олександр Смик, координатор Тернопільського євромайдану: "Хочу звернутись до мам, які приводять на майдан в сутінки своїх дітей маленьких, будь-ласказалишайте їх вдома під вашим наглядом, бо це є велике скупчення людей, це не якесь шоу, це є миирний страйк, який має загальну мету".

Останні рішення страйкового комітету Тернополя – мобілізовувати якнайбільше людей до Києва, а тим, які не їхатимуть до столиці, і далі приходити на Театральний майдан Тернополя.