додому благоустрій Озеленення у Тернополі триває

Озеленення у Тернополі триває

519

Тернопіль зеленіє і квітне. Попри це на облаштування клумб і вертикального озеленення комунальники витратять ще півмільйона гривень. Рослини цьогоріч висаджують пізніше, проте невдовзі, кажуть, тернополян тішитимутть нові декоративні малюнки.

Чи не основна цікавинка цього року – мобільне озеленення Тернополя. Його почали з вулиці Валової у центрі міста. Тут встановили 15 туй в горщиках та вертикальні композиції з квітів. Комунальники запевняють: це – лише початок.

Людмила Гринчишина, головний спеціаліст відділу благоустрою та екології Тернопільської міської ради: "Вертикальне озеленення – є різні види. На вулиці Валовій – це перший етап, облаштовані вертикальні композиції квіткові. Це перші, які цього року встановлені і надалі також будуть поступово встановлюватися по всьому місту… Є в нас визначені традиційні місця: на транспортних ров'язках, біля "Маяка" вулиці Дружби і Мазепи, Збаразьке кільце, на світлових опорах".

Дизайнери попрацювали і над оформленням клумб. На бульварі Тараса Шевченка поряд з оновленими фонтанами висадять нові квіткові візерунки. Щоправда, самі рослини суттєво не змінюють. Це будуть традиційні канни, чорнобривці, петунії, сульфінії.

Людмила Гринчишина, головний спеціаліст відділу благоустрою та екології Тернопільської міської ради: "Якщо брати до уваги центральну частину клумби, то тут використано канни, бо по висоті вони є найвищими рослинами, які використані в цій композиції, і по періоду цвітіння так само враховується і колір квітки, і  колір рослини, коли вона ще не цвіте. По периметру використовується низькорослий посадковий матеріал, наприклад, чорнобривці".

Переважно на міських клумбах висаджують однорічну квіткову розсаду, проте деякі переводять на багаторічні рослини, як от на майдані Волі. Щороку процес озеленення займає від 3 до 5 тижнів і коштує місту півмільйона гривень. Цьогоріч планують завершити до середини червня, аби тільки собаки дали рослинам вирости. Допомагають же у роботі комунальникам і тернополяни: фасади будинків прикрашають власноруч насадженими квітами.