додому освіта Освіта Тернополя потребує батьківської допомоги

Освіта Тернополя потребує батьківської допомоги

594

Повернути довіру батьків до освіти – таке завдання перед педагогами Тернополя ставить начальник управлінні освіти і науки Ольга Похиляк. Вона пояснює: сьогодні, в умовах економічної скрути, без допомогти батьків освіта існувати не може. Для прозорості використання батьківських грошей у Тернополі планують створити благодійний фонд.

Незважаючи на складну економічну ситуацію, багато в освіті зроблено, вважає начальник управління Ольга Похиляк. 6 мільйонів гривень минулого року виділили з бюджету на капітальні видатки: заміну старого обладнання, ремонт дахів. Відкрили у минулому році тринадцять груп у дитсадках міста. В рамках міського бюджету це немало, вважає Ольга Похиляк. Та все ж бюджетних грошей вистачає, в основному, на зарплату педагогам та енергоносії. Решта – за рахунок батьківських внесків. На зборах з керівниками навчальних закладів і на засідання загальноміської батьківської ради прийняли рішення відкрити для спонсорських грошей благодійний фонд.

– Я хочу висловити велику подяку, шану батькам за те, що вони розуміють, в якій ситуації зараз ми знаходимося і співпрацюють, допомагають нам. Кошти здають і при поступлені дитини в дошкільний навчальний заклад на спецрахунки. Проблема яка, що ті кошти, які вже профінансовані,  меценатами, благодійниками, спонсорами і батьками, то ми не маємо права здійснити через держказначейство здійснити їх фінансування. Тому виникло питання у нас про створення благодійного фонду, – говорить начальник управління освіти і науки Тернопільської міськради Ольга Похиляк.

На думку чиновників благодійний фонд потрібен, аби в батьків не виникало запитання: "Куди йдуть гроші, які вони здають на школу чи садочок". Якщо батьки будуть знатимуть, на що витрачені їх гроші, то допомагатимуть освіті, вважає начальник управління. Гроші здаватимуть добровільно. Жодного примусу.

– Є в нас категорія соціально-незахищених батьків, що їм ще треба допомогти. 2/3 як правило можуть здати і здають у не ставлять ніяких питань. А от та частина, яка не має можливості, то їх не треба заставляти. Не треба робити все можливе і неможливе, щоб добровільно-примусово вони здавали ці кошти, – каже Ольга Похиляк.