додому суспільство Освятили скульптури св.Михаїла та Гавриїла, встановлені на фасаді Архикатедрального собору УГКЦ

Освятили скульптури св.Михаїла та Гавриїла, встановлені на фасаді Архикатедрального собору УГКЦ

498

Сьогодні, 21 листопада, православні та греко-католики відзначають Собор Архистратига Михаїла та інших Небесних Сил безтілесних. Святий Михаїл, за вченням церкви, скинув із неба сатану разом із іншими духами, що повстали проти Господа. Тому Бог поставив його начальником небесного воїнства – "архістратигом". Сьогодні в Архикатедральному Соборі Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці Тернополя освятили скульптури двох ангелів – Михаїла та Гавриїла. Фігури встановили на другому ярусі фасаду храму.

Слово ангел, в перекладі з грецької, означає вісник. Бо саме архангел Гавриїл приніс Діві Марії радісну звістку про те, що від неї народиться Спаситель Світу. Михаїл зветься архістратиг (грецькою мовою – воєначальник) усіх небесних сил. Тому на іконах його зображають воїном із вогненним мечем у руці. Він могутній захисник Божої слави, вірний борець за утвердження біблійної істини. Його воїнство – ангели і архангели, херувими і серафими, престоли і влади.

– Кожна людина має свого ангела-хоронителя, кожна родина, кожен нарід має свої ангелів-охоронців. Це є ті безтілесні сили, які є найближчі до Бога, вони є прикладом того, як треба виконувати Божу волю і бути з того щасливими, вони є також натхненниками постійної боротьби для нас. Тому це свято є хорошою нагодою прославляти Бога, а також застановитися над власним духовним життям, власною духовною любов'ю, – пояснює настоятель Архикатедрального Собору Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці в Тернополі отець Андрій Романків.

Сьогодні під час святкування Собору Архистратига Михаїла в Архикатедральному Соборі Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці Тернополя освятили скульптури двох ангелів – Михаїла та Гавриїла. Фігури встановили на другому ярусі фасаду храму.

Архангела Гавриїла розмістили на другому ярусі фасаду Собору над фігурою Пресвятої Богородиці, він символізуватиме Благовіщення, кажуть священики. Над скульптурою святої Теклі встановили фігуру Архистратига Михаїла.

– Сьогодні ми освятили скульптуру двох архангелів,які відтепер будуть прикрашати фасад собору, наше місто, нашу парафію, захищати наш край від усіх демонських сил. А одночасно будуть усіх нас надихати до того, щоб вистояти в духовній боротьбі і залишитися на стороні Бога, на стороні добра. Вистояти в боротьбі проти зла, проти тих спокус, які є на життєвому шляху для кожної людини, – каже отець Андрій.

Встановлені фігури впродовж року виготовляв скульптор Роман Вільгушинський за сприяння тернопільського мецената Степана Гирила.