Головна надзвичайне Остаточну причину загибелі риби у ставку парку “Топільче” експерти обіцяють назвати завтра

Остаточну причину загибелі риби у ставку парку “Топільче” експерти обіцяють назвати завтра

493

Сьогодні взяли додаткові проби води на токсичність, попередньо рибоохоронці та екоінспектори підозрюють, що риба загинула через водорослі, якими заросла водойма. Ймовірно, водорослі забирають багато кисню, і риба просто не мала чим дихати.

Цього тижня неживої риби в одному з ставків парку "Топільче" не знаходять. Наразі рибоохоронці та екоінспектори встановлюють остаточну причину масової загибелі риби. Перші підозри фахівців – надмірні  водорослі.

Денис Коваль, завідувач сектору іхтіології та регулювання рибальства Тернопільрибоохорони: "Сьогодні ми відібрали проби на проведення ще одного аналізу на токсичність фітоплантону, оскільки ми бачимо, що сьогодні і в минулий раз вода зеленувата, це означає, що  саме зараз відбувається процес розвитку мікроорганізмів,  і тоді ми вже будемо знати дві причини, які могли призвести до того, що тут сталось".

Денис Коваль пояснює, специфіка цих водорослів у тому, що вони забирають кисень, відповідно риба не має чим дихати. Зараз на ставку затишшя, проте рибоохоронці припускають, риба може знову гинути.

Денис Коваль, завідувач сектору іхтіології та регулювання рибальства Тернопільрибоохорони: "Якщо це пов'язано буде з цими водослями, то і піде дійсно процес їх відмирання, то значно підвищиться оксичність води і можливо буде і загибель риби, але вже скільки днів пройшло, ми з 29-го слідкуємо і трупів риб не виявлено, тому щось наперед говорити не будемо".

Остаточну причину загибелі майже ста кілограмів риби в одному зі ставків парку "Топільче", експерти держекоінспекції та рибоохорони обіцяють назвати в середу, 4 вересня.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here