додому Новини ОСББ Тернополя об’єднуються

ОСББ Тернополя об’єднуються

1193

d11dec48fbe7d7f9dd71f73be3ed732fОСББ об’єднуються. У Тернополі створили “Раду голів об’єднань співвласників багатоквартирних будинків”. До неї вже увійшли представники майже трьох десятків ОСББ міста. Це лише десята частина діючих об’єднань, тому до громадської організації запрошують долучатись інших. Крім цього, новостворена Рада вже знайшла підтримку у фахівців місцевої “Самопомочі”.

Тернополянин Сергій Лупак – представник п’яти ОСББ. Колег попереджає про те, за що могли поплатись гривнею.

– Потрібно, щоб кожен керівник ОСББ подав форму №4 в реєстраційну палату до 25 травня. Багато хто цього не знає. Якщо вони до 25 травня не подадуть цю форму, на них чекає штраф від 5100, – розповідає голова ГО “Рада голів ОСББ Тернополя” Сергій Лупак.

З двох десятків учасників зборів, які представляють близько 30-ти ОСББ багато хто цього не знав, каже чоловік. І це не єдиний випадок, коли інформації не достатньо, голови ОСББ потребують консультації чи допомоги. Об’єднати їх зусилля та злагодити діяльність має новостворена громадська організація “Рада голів ОСББ Тернополя”.

– Що буде вирішувати Рада. В першу чергу, це є дорадчий орган, але й консультаційний. Роз’яснення щодо законодавства, окремих моментів функціонування… Свіжий приклад – земельні питання, які виникли в багатьох. ОСББ… На підставі цього досвіду розроблені методичнно-консультаційні рекомендації, як діяти чи не діяти в тих чи інших випадках. І буде можливо створюватись юридична консультація для членів ОСББ, – говорить перший заступник голови ГО “Рада голів ОСББ Тернополя” Юрій Вересюк.

Юридичну допомогу, роз’яснення земельного законодавства, і не лише, активістам готове надавати “Об’єднання “Самопоміч”. Створення ОСББ “Самопоміч” підтримує, адже це вважає кроком до реального самоуправління та ефективного господарювання.

– Є така приказка народна: “Якщо хочеш, щоб було добре – зроби сам”. Гасло нашої організації – “Візьми – і зроби”, тому на нашу думку ОСББ якраз і об’єднують активних людей, яким набридло платити за холодні батареї, неприбрані подвір’я, розбиті тротуари. Але ці люди не просто вимагають, а готові брати відповідальність на себе. А як показує практика, там де є господар, там є порядок, – каже керівник Тернопільської міської організації “Об’єднання “Самопоміч” Андрій Грицишин.

До “Ради голів ОСББ Тернополя” вже увійшло близько трьох десятків ОСББ міста. Громадська організація відкрита для всіх охочих.