додому Новини Організовувала псевдореферендум: у Тернополі судитимуть колаборантку

Організовувала псевдореферендум: у Тернополі судитимуть колаборантку

502

Слідчі Тернопільського управління СБУ скерували до суду обвинувальний акт щодо чергової колаборантки, яка організовувала псевдореферендум на тимчасово окупованих територіях Херсонщини.

Під час досудового розслідування встановлено, що 60-річна жителька села Гостроподолянське після окупації Скадовського району добровільно пішла на співпрацю з ворогом та погодилась допомагати представникам окупаційної адміністрації в проведенні фейкового голосування за приєднання Херсонської області до складу російської федерації.

Колаборантка пристала на пропозицію окупантів стати членом так званої «дільничної виборчої комісії» та публічно підтримала необхідність проведення незаконного «волевиявлення», організованого загарбниками з метою незаконної зміни меж території та державного кордону України.

Зокрема, в період з 23 по 27 вересня 2022 року вона здійснювала побудинковий обхід мешканців села з урною для голосування, а також агітувала місцевих жителів проголосувати за приєднання тимчасово окупованої території Херсонської області до складу рф у антиконституційний спосіб.
Служба безпеки завершила документування протиправної діяльності зрадниці і направила до суду обвинувальний акт із доказами її вини. За порушення ч.5 ст. 111-1 (колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України їй загрожує покарання у вигляді 10 років позбавлення волі.

Розслідування проводилося за процесуального керівництва Тернопільської обласної прокуратури.