Головна Новини ОПОРА підсумувала результати спостережень за виборами

ОПОРА підсумувала результати спостережень за виборами

314

vlcsnap-2015-11-10-17h17m05s121Напередодні першого засідання Тернопільської міської ради спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА підсумували свої спостереження за виборчим процесом у Тернополі. За їх оцінкою, кандидати ще до дня голосування перебували у нерівних умовах. Традиційно не обійшлось без порушень. В день голосування від ОПОРИ працювали 19 короткотермінових спостерігачів. 5 довготермінових наглядали за виборчим процесом ще від вересня.

– Найчастішим порушенням це була видача бюлетенів без необхідних документів, які відповідно зазначені в Законі України про місцеві вибори, тобто намагання видати бюлетень без паспорту або без тимчасового посвідчення, – розповідає  координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА на Тернопільщині Ігор Процик.

Така тенденція була характерною для всіх регіонів Тернопільщини, особливо у селах. Поширеним було голосування поза межами кабінки, проте після зауважень постерічів ОПОРИ це виправляли. Також опорівці фіксували недостатню кількість виборчих скриньок, відсутність номерів виборчих дільниць на бюлетенях, проблеми із списками виборців. За спостереженнями, були випадки розміщення політичної агітації у непризначених для цього місцях, її не прибрали і у день голосування та агітації без відповідних вихідних даних. Відповідальності за порушення поки що не несе ніхто.

– Нами було подано близько 20 звернень до правоохоронних органів. За даними міліції по даних справах проводиться розслідування… підозри ще нікому не оголошено, через те, що на думку правоохоронних органів ще триває виборчий процес, – каже Ігор Процик.

За словами Ігоря Процика, учасники виборчого процесу ще до дня виборів були в нерівних умовах. Адже вони починали агітацію задовго до того, аніж реєструвались, рекламуючи однойменні громадські організації.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here