додому Новини Опікуватися дітками з синдромом Дауна центр “БебіКо” тепер зможе у новому просторому...

Опікуватися дітками з синдромом Дауна центр “БебіКо” тепер зможе у новому просторому приміщенні

1441

Опікуватися “дітьми сонця” обласна громадська організація «Центр сприяння дітям з синдромом Дауна «БебіКо» тепер зможе у новому просторому приміщенні. Двері оновленого закладу урочисто відкрили, приурочивши Міжнародному дню людей з синдромом Дауна.

4-річний Сергійко особливий. Він з’явився на світ із однією зайвою хромосомою. За статистикою, таким, як Сергійко, у світі народжується кожне 700-те немовля. А ймовірність народження “дитя сонця” – воля випадку, і не залежить ні від раси, способу життя та місця проживання батьків. Тим не менш, діти із синдромом Дауна розумову відсталість компенсують відкритістю і добротою, тому успішно адаптуються до життя.

– З ним ми почали ще з раннього втручання, з 4-ох місяців. Зараз йому вже 4 рочки, він ходить у звичайний садочок. окрім того ще приходить до нас на денний догляд. З ним займаються індивідуально, – розказує голова обласної громадської організації «Центр сприяння дітям з синдромом Дауна «БебіКо» Ольга Гордієнко.

Такими дітьми громадська організація “БебіКо” займається уже майже 7 років. Окрім того, обласний Центр сприяння дітям з синдромом Дауна особливий тим, що працює із “сонячними дітьми” з самого малечку. Відтак у такої малечі значно більше шансів наздогнати однолітків у розвитку, розповідає голова громадської організації.

– Ми єдина організація в Тернополі, яка займається новонародженими дітками. Тобто батьки, у яких народилася така дитина, звертаються до нас, консультуються в нас; вони знаходять підтримку серед інших мам, не залишаються наодинці, ну, і не відчувають себе покинутими і одинокими, – пояснює Ольга Гордієнко.

Раніше вихованці разом із спеціалістами центру тулилися у найманій квартирі. У трикімнатці не лише бракувало місця, вона була неадаптована для такого роду занять. Та тепер “БебіКо” оселилося у зручному і просторому приміщенні. Відтак організували соціальний проект – міні-садок, куди батьки можуть привести своїх особливих чад на цілий день.

– Спільно з ними ми вибрали те приміщення, яке найбільше їм підходить, найбільше адаптоване, тому що поруч є комунальний заклад “Центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів”. Тобто діти можуть перебувати і тут, і там. Поруч є дитяча лікарня, відділення для реабілітації, де дітки мають змогу поплавати в басейні: уже є певні домовленості про співпрацю, – каже міський голова Тернополя Сергій Надал.

Щодня, окрім вихідних, “БебіКо” гостинно приймає біля двох десятків вихованців. Сюди приводять як “дітей сонця”, так і хворих на аутизм, гідроцефалію, церебральний параліч. Загалом під опікою Центру знаходяться понад 70 сімей з особливою малечею.