додому Головні “Операція Хвиля”. Тернопільських патрульних вчили, що робити під час масових заворушень

“Операція Хвиля”. Тернопільських патрульних вчили, що робити під час масових заворушень

1344

vlcsnap-2016-06-13-12h39m15s566Тернопільських патрульних вчили, що робити під час масових заворушень. Представник Національної Гвардії України навчав поліцейських, як використовувати спеціальні засоби активної оборони, тобто шоломи, щити і гумові палиці. Участь у навчанні брали як хлопці так і дівчата. Кажуть, їм потрібно бути готовими до всього. А це навчання – тільки одне із низки, які їм викладають.

Навчання “Операція Хвиля ” для тернопільських патрульних проводили вперше. Базові навички нові поліцейські вже отримали у Львові, перед тим, як приступити до служби. Цього разу вчилися як користуватися спецзасобами.

– Я гадаю, що під час проведення якихось таких великих міроприємств, заходів, де велика кількість населення, без спецзасобів було би важко. З спецзасобами це було би набагато краще, і легше, і безпечніше. Насамперед, для нас і для громадян. Тому що ми можемо створювати такі коробки, де з великого натовпу людей відокремлювати певних людей в коробки, під захист, і відсторонювати від масових скупчень, – розповідає інспектор патрульної поліції міста Тернополя Ярослав Карашівський.

У патрульній поліції Тернополя несуть службу дві сотні молодих людей. П’ятдесят з них – дівчата, які запевняють, що серед поліцейських панує гендерна рівність і поблажок для них нема.

– Перше, ніж сюди йти, ми знали, на що ми йдемо. Ці заходи є неважкими. Ми зараз готуємося тому, що у любий час ми можемо брати участь у масових заворушеннях. Це навчання для нас є дуже важливим, щоб правильно знати як діяти у даних ситуаціях, як користуватися екіпіровкою , щоби зберегти життя своїх колег і своє, – говорить рядовий поліції Олена Пушкар.

Інструктор навчання – представник Національної Гвардії України. Під час заняття він навчав для чого і як використовувати спецзасоби під час масових заворушень. Токож наголосив, що ефективною робота буде тільки тоді, коли патрульні працюватимуть як команда.

– Спеціальні засоби активної оборони – це щит, палка і газ сльозогінний. Вони необхідні для захисту конкретного працівника правоохоронного органу, життя і здоров’я його. Від випадкового попадання в нього. Перш за все – це каміння, металевих речей. Він вагу витримує до десяти кілограм. Цеглу витримає, від зброї він не захистить, – каже заступник командира батальйону Національної гвардії Укріїни, майор Ярослав Котеляниць.

 

Схожі навчання у тернопільських патрульних проводяться щотижнево. Операція ” Хвиля” пройшла вперше, проте, кажуть, графік таких навчань врегулюють і зроблять їх систематичними.