Головна Головні “Операція Хвиля”. Тернопільських патрульних вчили, що робити під час масових заворушень

“Операція Хвиля”. Тернопільських патрульних вчили, що робити під час масових заворушень

1217

vlcsnap-2016-06-13-12h39m15s566Тернопільських патрульних вчили, що робити під час масових заворушень. Представник Національної Гвардії України навчав поліцейських, як використовувати спеціальні засоби активної оборони, тобто шоломи, щити і гумові палиці. Участь у навчанні брали як хлопці так і дівчата. Кажуть, їм потрібно бути готовими до всього. А це навчання – тільки одне із низки, які їм викладають.

Навчання “Операція Хвиля ” для тернопільських патрульних проводили вперше. Базові навички нові поліцейські вже отримали у Львові, перед тим, як приступити до служби. Цього разу вчилися як користуватися спецзасобами.

– Я гадаю, що під час проведення якихось таких великих міроприємств, заходів, де велика кількість населення, без спецзасобів було би важко. З спецзасобами це було би набагато краще, і легше, і безпечніше. Насамперед, для нас і для громадян. Тому що ми можемо створювати такі коробки, де з великого натовпу людей відокремлювати певних людей в коробки, під захист, і відсторонювати від масових скупчень, – розповідає інспектор патрульної поліції міста Тернополя Ярослав Карашівський.

У патрульній поліції Тернополя несуть службу дві сотні молодих людей. П’ятдесят з них – дівчата, які запевняють, що серед поліцейських панує гендерна рівність і поблажок для них нема.

– Перше, ніж сюди йти, ми знали, на що ми йдемо. Ці заходи є неважкими. Ми зараз готуємося тому, що у любий час ми можемо брати участь у масових заворушеннях. Це навчання для нас є дуже важливим, щоб правильно знати як діяти у даних ситуаціях, як користуватися екіпіровкою , щоби зберегти життя своїх колег і своє, – говорить рядовий поліції Олена Пушкар.

Інструктор навчання – представник Національної Гвардії України. Під час заняття він навчав для чого і як використовувати спецзасоби під час масових заворушень. Токож наголосив, що ефективною робота буде тільки тоді, коли патрульні працюватимуть як команда.

– Спеціальні засоби активної оборони – це щит, палка і газ сльозогінний. Вони необхідні для захисту конкретного працівника правоохоронного органу, життя і здоров’я його. Від випадкового попадання в нього. Перш за все – це каміння, металевих речей. Він вагу витримує до десяти кілограм. Цеглу витримає, від зброї він не захистить, – каже заступник командира батальйону Національної гвардії Укріїни, майор Ярослав Котеляниць.

 

Схожі навчання у тернопільських патрульних проводяться щотижнево. Операція ” Хвиля” пройшла вперше, проте, кажуть, графік таких навчань врегулюють і зроблять їх систематичними.

Коментарі

1 коментар

  1. а чого ж до вас не застосовували н1чого, коли ви виходили на майдан та створили заворушення проти д1ючо1 законно1 влади? Чи ваша тепер1шня влада законн1ша?

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here