додому суспільство Операція “Мотоцикліст” триватиме в Тернопільській області до 20 травня

Операція “Мотоцикліст” триватиме в Тернопільській області до 20 травня

468

Мотоциклісти та скутеристи під особливим прицілом інспекторів ДАІ. З 6 до 20 травня в Україні проводять цільові профілактичні заходи під умовною назвою "Мотоцикліст". Інспектори ДАІ нагадують водіям мототранспорту про безумовне дотримання ними Правил дорожнього руху. У ДАІ нагадують: їздити на мопедах, мотоциклах та скутерах можна лише людям, які мають посвідчення водія відповідної категорії та досягли 16 років.

Транспорт має бути зареєстрований у встановленому порядку, обладнаний звуковим сигналом та світлоповертачами. Порушуючи головні вимоги, власників та водіїв притягують до адміністративної відповідальності.

Літньої пори охочих проїхатись на двоколісному з вітерцем значно побільшало. Ганяють на дорогах області навіть жінки, підлітки та пенсіонери. Проте про власну безпеку, розповідають інспектори ДАІ, думають одиниці. Найчастіше перевищення швидкості, керування без шолома або в нетверезому стані та грубі порушення правил дорожнього руху стають причиною серйозних аварій на мотоциклах та скутерах.

– В період Великодніх свят трапилось ряд дорожньо-транспортних пригод, а саме 8, де половина  травмованих це такі учасники руху, як мотоциклісти. Чотири момтоциклісти отримли поранення в ДТП. Тож мета операції – недопущення ДПТ саме такими учасниками руху, як мотоциклісти та пішоходи, – розповідає інспектор сектору профілактичної роботи УДАІ УМВСУ в Тернопільській області

Численні випадки, коли мототранспорт не зареєстрований в установленому порядку або ж знаходиться в технічно несправному стані, розповідає Василь Барановський. Трапляється й невідповідність номерів, використання викрадених мотоциклів. Деякі власники двоколісного транспорту, сідаючи за кермо, нехтують елементарними правилами дорожньої безпеки – не дотримуються рядності, виїжджають на зустрічну смугу, не пропускають пішоходів.

– Не перевищувати швидкість, користуватись шоломами, бо в більшості це може вртувати життя та здоров'я людині, – радить Василь Барановський.

Операція "Мотоцикліст" триватиме до 20 травня.