додому благоустрій Опалювальний сезон у Тернополі зараз завершувати поки що не будуть

Опалювальний сезон у Тернополі зараз завершувати поки що не будуть

552

Опалювальний сезон у Тернополі зараз завершувати поки що не будуть, про це розповіли в "Тернопільміськтеплокомуненерго". Ще на початку цього тижня стовпчики термометрів перетнули позначку 20 градусів, а в останні дні знову стало холодніше. Найближчим часом опалювальний сезон продовжиться, а про його завершення рішення прийматиме керівництво міста.

Прогнози синоптиків на кінець березня – початок квітня не надто втішні. Температура повітря не підніматиметься вище 10 градусів тепла. Опалювальний сезон закінчиться, як тільки погода знову буде тішити тернополян теплом, пояснюють у "Тернопільміськтеплокомуненерго" і розраховують, що станеться це у першій декаді квітня. Директор підприємства каже: опалювальний сезон пройшов спокійно.  Найважче було, за словами Андрія Чумака, його розпочати через заповітрювання труб. Цю проблему вирішували вручну.

Боргують чималу суму підприємству і самі тернополяни. Оплату протерміновують в середньому на два місяці, пояснює директор. Борг тернополян тягнеться ще з 2011 року,  а це близько 30 мільйонів гривень. Ще 94 мільйони гривень – це різниця в тарифах, яку має компенсувати держава. У сумі – це близько 124 мільйонів гривень – стільки ж, скільки "Тернопільміськтеплокомуненерго" винне "Нафтогазу України".

– "Нафтогаз" не виставляє нам претензій на суму різниці заборгованості в тарифах в зв'язку з тим, що держава регулує ці процеси і наголошує, хоча має повне право згідно із законодавством.  Тобто вони до нас по-людськи відносяться і кредитор наш хороший. По газу, який ми купуємо для виробництва теплової енергії для бюджетних установ, то теж є проблеми з часом, але намаємося розраховуватись на початку місяця, бо у них в перших числах термін розрахунку з Росією, – каже Андрій Чумак.