додому благоустрій Опалювальний сезон через потепління не зупинять

Опалювальний сезон через потепління не зупинять

392

Зупиняти опалювальний сезон у Тернополі через потепління наразі наміру не мають. Більше того, другий день на Тернопільщині, як і в 17 регіонах України, стан початку опалювального сезону вивчають на місцях робочі групи Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Тим часом керівників теплопостачальних підприємств області зобов`язали вжити заходів, аби їх підприємства безумовно дотримувались лімітів споживання природного газу, а борги теплопостачальних підприємств зменшились.

 

Зупиняти опалювальний сезон у Тернополі через потепління влада наміру не має, бо потепління короткочасне – справа ж іде до зими, а будівлі мають властивість вихолоджуватись. Температуру ж у школах міста є можливість регулювати. Газ для бюджетних установ у централізованому теплопостачанні чи не втричі дорожчий, як для мешканців, та намарно атмосферу Землі через кватирки в класах він не зігріватиме, запевняє влада Тернополя.

– Бюджетні заклади не будуть регулювати температуру всередині відкриванням форточки чи вікон. Тобто на 100% в обласному центрі всі об'єкти охоплені індивідуальними тепловими пунктами. Тому регулювання здійснюється як автоматизовано – контроль здійснюється з диспетчерської цілодобово "Тернопільміськтеплокомуненерго". Окрім того,ми проводили на минулому тижні нараду з директорами всіх шкіл і пояснювали алгоритм дій, якщо все рівно їм здається, що занадто жарко, вони можуть самі перетелефонувати в "Тернопільміськтеплокомуненерго" і попросити, щоб з диспетчерської їм автоматично зменшили температуру в самій будівлі, – розповідає заступник міського голови Тернополя Вадислав Стемковський.

Що ж до тернополян, то про перерахунки за централізовану подачу тепла наразі не йдеться. При системі оплати за квадратний метр закон передбачає перерахунок за неякісно надану послугу, а за занадто якісно – ні.

– Для того, щоб проводити перерахунок і не порушити при цьому існуючого законодавства, підприємству потрібно або отримати рішення органу місцевого самоврядування про зупинку і наступний початок опалювального періоду, або рішення, яке вказує прозору і відповідну до законодавства методику яким же чином це зробити. На сьогодні законодаством нормується перерахунок плати у випадку, в котрому ми не надаємо належного рівня якості, неперервності послуг, – каже директор КП "Тернопільміськтеплокомуненерго" Андрій Чумак.