додому Новини Оновлена банкнота, номіналом у 500 гривень, має нові елементи захисту

Оновлена банкнота, номіналом у 500 гривень, має нові елементи захисту

610

vlcsnap-2016-04-14-11h52m32s327Нові півтисячі. Оновлена банкнота, номіналом у 500 гривень, зразка 2015 року вже з’явилась в обігу. Вона має два нових елементи захисту. Підробити нові гроші буде складно, кажуть у Національному банку України.

11 квітня Національний Банк України ввів в обіг оновлену банкноту номіналом 500 гривень зразка 2015-го року. Досі в обігу перебували банкноти зразка 2006-го року, їх видалятимуть по мірі зношення чи пошкодження.

– Громадянам не потрібно спеціально проводити обмін банкноти зразка 2006 року на банкноту зразка 2015 року, – запевняє  представник НБУ в Тернопільській області Роман Романик.

На новій банкноті з’явились нові елементи захисту. Як такі, які бачить лише спеціальне бладнання, так і такі, за якими справжню купюру візуально впізнає будь-хто.

– Це елемент “Спарк” так званий, він змінює свій колір, коли банкноту до світла повертати, тут перо і книга розгорнута, він змінює свій колір з зеленого на синій. Тобто, це досить легко візуально визначити справжність цієї банкноти для людей, – говорить начальник відділу грошового обігу департаменту грошового обігу НБУ Зеновій Петрів.

Другий захисний елемент – широка захисна стрічка плавального типу, яка частково занурена в товщу паперу. Її частинки видно лише з одного боку банкноти.

– На ній зазначено номінал банкноти, графічний знак банкноти. Але саме основне, що також коли її провертати, чітко появляється кінематичний признак, – каже Зеновій Петрів.

Оновлення банкнотного ряду в Україні проводять періодично, аби посилити захист банкнот і унеможливити чи мінімізувати можливість їх підроблення.