додому спорт Олена Підгрушна обіцяє допомогти тернопільському спорту вийти на новий рівень

Олена Підгрушна обіцяє допомогти тернопільському спорту вийти на новий рівень

464

Заступник Міністра молоді та спорту України Олена Підгрушна відвідала Тернопіль із робочим візитом. Тут разом із головою Тернопільської облдержадміністрації Олегом Сиротюком, головою облради Василем Хомінцем та спортивним активом вони обговорили проблеми галузі.

Спорт – один із найважливіших напрямків, які повинні розвиватись на Тернопільщині, переконаний голова обласної держадміністрації Олег Сиротюк. Кадрові перестановки відбулись, тепер повинні бути і якісні зміни на краще.

– Я думаю, що наше спільне завдання – кожному на своєму місці, але спільно, разом, робити ті кроки, які допоможуть вивести спорт на інший, вищий щабель, – говорить голова Тернопільської ОДА Олег Сиротюк.

Допомогти тернопільському спорту вийти на новий рівень обіцяє нова чиновниця, олімпійська чемпіонка Олена Підгрушна:

– Можливо, я дуже молодий заступник міністра, багато хто і скептично на це дивиться, відноситься, і знаю, що найбільше негативу на даний момент із Тернопільської області чомусь. Але на сьогоднішіній день я знаю дуже багато проблем спорту зсередини як спортсмен.

Вже кілька днів перебуваючи на новій посаді, розповідає Підгрушна, розуміє що більшість чиновників знають спортивні проблеми лише зовні. Тому обіцяє бути ланкою, яка буде доносити правдиву інформацію зсередини. А проблем вистачає – серед них, насамперед, слабка матеріально-спортивна база. У Тернопільській області є три бази олімпійської підготовки і всі потребують ремонту та реконструкції.

– Тренуючись на базі в Кременці, після того виїжджаючи на навчально-тренувальні збори в Європу, де вони приймають участь в змаганнях, або навчально-тренувальних збори на сучасних трасах, вони не можуть показати ті результати, – розповів начальник управління з питань фізичної культури і спорту Тернопільської ОДА Ігор Підгайний.

Спеціалісти з Австрії оцінили вартість робіт. Лише для поточного ремонту санної траси у Кременці потрібно 750 тисяч гривень. Аби ж осучаснити та зробити відповідною європейським стандартам – близько двох з половиною мільйонів гривень. Із цим питанням, доповів голові ОДА Ігор Підгайний, він у Міністерство ще не звертався. Проте вже має відповідь щодо двох інших проблем. 16 мільйонів гривень виділено на реконструкцію біатлонної траси в Підгородньому та сорок п'ять – на розвиток веслувального каналу. Ще серед проблем спорту Тернопільщини, які потребують вирішення – борги, не проплачені через казначейство та несвоєчасне фінансування. Деяким спортменам не повернули кошти ще за минулий рік. Голова області пообіцяв провести повний аудит у спортивній галузі, вивчити усі питання та знайти вихід із наболілих проблем.