додому культура Олександр Вільчинський презентував свій роман-антиутопію “Льодовик”

Олександр Вільчинський презентував свій роман-антиутопію “Льодовик”

724

vlcsnap-2014-11-21-16h07m44s236Льодовиковий період досяг кордонів України… і зупинився. Про те, як розвиватиметься українське життя в складних умовах – новий роман тернопільського письменника Олександра Вільчинського. Написана ще чотири роки тому, проте лише після того, як український народ “спекався” Януковича, її запропонували видати.

Льодовик” Олександр Вільчинський написав ще чотири роки тому, у той час, коли із приходом до влади Януковича в українському літературному просторі почали активно з’являтись романи-антиутопії. Твір тернополянина погодились видати лише цьогоріч.

– За однією з гіпотез, коли льоди Гренландії розтануть, холодна течія Лабрадор відріже від Європи Гольфстрім, почнеться новий льодовиковий період. Тобто, всі чекають потепління глобального, а тутпочнеться льодовик. В мене за сюжетом роману льодовик зупинився на кордонах України, – говорить письменник Олександр Вільчинський.

Критики вже назвали твір пророчим. Українцям доводиться не лише виживати самим, а й допомагати своїм заклятим північно-східним сусідам московітам, країну яких поглинула крига. Герої і персонажі «Льодовика» не лише борються за виживання у важких умовах глобальних змін клімату, але й переживають духовні пошуки, йдеться в передмові. Видавати книгу, побоювались, бо частина подій відбувається у Межигір’ї. Коли ж, каже автор, воно стало народним, видавці самі звернулись із пропозицією надрукувати роман.


– Межигір’я як такого в мене не існує, це ж вже років 20 як би так. В Межигір’ї в мене просто такий, оскільки льодовик, дерева повсихали, будинки повсихали і розплодилось дуже багато короїдів, які нищать дерева. От в мене там такий розплідник короїдів в Межигір’ї, куди мої персонажі їздять на полювання, – каже Олександр Вільчинський.

Найменше, чого хотів у своїй книзі, розповідає Олександр Вільчинський, це політичної сатири. І точно в чому не помилився – це у тому, що Україна – в центрі світової уваги. Це роман-попередження та застереження, про те, що було б, якби…