додому суспільство Олександр Солонтай: “Євромайдан” – не партійний чи опозиційний проект, українці самореалізувались і...

Олександр Солонтай: “Євромайдан” – не партійний чи опозиційний проект, українці самореалізувались і висловили власну думку”

624

"Євромайдан" – не партійний чи опозиційний проект, українці самореалізувались і висловили власну думку, про це говорив сьогодні у Тернополі експерт Інституту Політичної Освіти, член об"єднання "Сила людей" – Олександр Солонтай. Зі слів політолога, майдан найближчим часом не закінчиться, а з активних євромайданівців народиться нова хвиля лідерів, які зможуть демократично координувати дії євромайдану.

Протестну активність людей неможливо знищити, розповідає Олександр Солонтай, і євромайдан в жодному випадку не закінчується.  Тут важливо, аби лідери опозиції та люди розуміли мету євромайдану.

Олександр Солонтай, експерт Інституту Політичної Освіти: "Як тільки з"явиться зрозуміле повідомлення для людей що робити і це повідомлення не буде закричуване опозицією, що це провокація, відбудеться вибух, відбудеться в Україні справжня революція. Ми є 

свідками на даний момент передреволюційної ситуації, бо верхи нічого не можуть зробити з цим майданом, площу знищити можуть, а знищити протесну активність людей – ні. І навпаки – низи не можуть скрутити шию владі,  і частина людей навіть кажуть, що цього робити навіть не можна, бо треба системних змін, а не змінити одні обличчя на інші, і в цьому абсолютно праві, але поки що народ не готовий до того, щоб конкретно в ці дні цю владу змінити, це називається революційна ситуація".

В будь-якому випадку протест людей має бути і далі мирним. А результати євромайдану мають закріпитись у кардинальних нормативних документах.

Олександр Солонтай, експерт Інституту Політичної Освіти: "Нам потрібно нову редакцію Конституції, в цій новій редакції повинна бути децентралізація країни, справедливе правосуддя, громадський контроль над правоохоронними органами, ліквідація місцевих адміністрацій, бюджетна децентралізація і справжнє місцеве самоврядування, заміна адміністрацій на виконавчі органи і посилене бюджетне посилення місцевого самоврядування".

Володимир Шматько, сільський голова с.Біла Чортківського р-ну: "Стояти на майдані – це одне, а почати з себе, от ти сільський голова почни з себе не брати хабарі, почни робити для громад, перестань обманювати людей, що нема грошей, почни щось робити з маленьких речей передай іншому і таким чином країна зміниться".