додому освіта Оксанка Когут – найкращий знавець української мови серед десятикласників України, Андрій Марцун...

Оксанка Когут – найкращий знавець української мови серед десятикласників України, Андрій Марцун – серед третьокласників

402

Десятикласниця  Тернопільської Української гімназії імені Івана Франка – Оксана Когут та третьокласник Тернопільської спеціалізованої школи №3 – Андрій Марцун стали переможцями всеукраїнського етапу Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Переможці отримали президентські стипендії, а їх вчителі – премії.

Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика вважають одним з найпрестижніших. Головний організатор змагань – Ліга українських меценатів, робить все можливе, аби українська мова відроджувалася та розвивалася. Цього року Тернопільщину гідно представили на конкурсі. В результаті двоє переможців на Всеукраїнському етапі – третьокласник Андрій Марцун з третьої школи Тернополя та десятикласниця Оксана Когут з Тернопільської Української гімназії.

Оксана Когут, переможець Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика: "Я вже втретє беру участь у цьому конкурсі. Підготовка була для мене не досить складною, оскільки я люблю висловлювати свої думки на папері. Щодо граматичних завдань та деяких таких скрутних моментів в українській мові, то звичайно я радилась зі своїм вчителем. Дещо можливо було незрозумілим для мене, але я намагалася перебороти всі труднощі, які траплялися на моєму шляху".

Оксанка Когут отримала президентську стипендію, проте нагорода для неї не головне, дівчина пишається тим що є українкою.

Оксана Когут, переможець Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика: "Особисто для мене нагорода не головне. Я йшла на цей конкурс, щоб довести, що  в своєму серці плекаю українську мову. Для мене це досвід, для мене це подальший досвід у навчанні, для подальшої роботи над собою. Це не дає можливо якісь там бонуси при вступі, бо це 10 клас, але для мене це нагорода, здобутий досвід",

Вже другий рік поспіль змагання відбувається без державної підтримки. Попри це інтерес до конкурсу лише зростає. За останні роки кількість учасників сягала 5 мільйонів  людей з-понад 20 країн світу.

Олександра Грабовська, вчитель-методист української мови та літератури Тернопільської Української гімназії імені Івана Франка: "Звичайно, хотілося б щоб нагороджували не громадські діячі, не громадські організації, а все таки більше піклувалася тим держава. На жаль на рівні Міністерства освіти цей конкурс не визнається, як конкурс державний, преможці не мають пільг при вступі до вузу, вчителі не мають від Міністерства освіти ні значка відмінника освіти, ні заслуженого вчителя. Але Ліга меценатів робить все для того, щоб популяризувати цей конкурс. Щороку дітей все більше і більше. Цього року було дуже приємно, що багато було дітей з східних і південних областей".

Олександра Грабовська готувала Оксанку Когут до конкурсу, для перемоги, каже жінка – головне наполегливо працювати.

Олександра Грабовська, вчитель-методист української мови та літератури Тернопільської Української гімназії імені Івана Франка: "Найбільше це праця, бо без неї ніяк, мусить бути обов'язково бажання і мусять бути такі діти,які поєднують і талант, і бажання і працю. Тоді будуть високі результати".

Олександру  Грабовську  нагородила рідна гімназія. Вчителю присвоїли премію імені Осипа Лева Павлишина. Переміг в конкурсі імені Петра Яцика на всеукраїнському етапі й учень третього класу третьої спеціалізованої школи Андрій Марцун, він також отримав президентську премію. Підготувала хлопчика вчитель початкових класів третьої школи – Ліана Паращак.