додому культура Оксана Караванська вперше показала свою колекцію Vyshyvanka Couture в Україні

Оксана Караванська вперше показала свою колекцію Vyshyvanka Couture в Україні

1778

З нагоди унікального fashion-show дизайнера Митрополичі Сади Андрея Шептицького у Львові вперше відкрилися для світських гостей

moda_vyshyvka_Oksana_KARAVANSKA_in_Metropolyt_sady_(KRAWS)9003«Торкнутися «вишиваної» історії в Садах майбутності» – таким був леймотив ексклюзивного fashion-show від Оксани Караванської. Дизайнер вперше показала в Україні свою колекцію вишиванок третього тисячоліття – Vyshyvanka Couture.

Для цього показу Оксана Караванська обрала особливе місце – Митрополичі Сади Андрея Шептицького, які розташовані на Святоюрській горі у Львові. Цей парк – пам’ятка рококової архітектури ХVІІІ ст., і він закритий для публічних відвідин. Але з нагоди унікального модно-історичного шоу, у якому переплелися авторські вишиванки Караванської і старовинні українські строї кінця XVIII – початку XIX ст. з фондів Музею етнографії, Митрополичі Сади вперше відкрили свій простір для світських гостей. А оскільки подія відбувалася в рамках V Міжнародного джазового фестивалю Alfa Jazz Fest, модне дійство супроводжувала жива музика – від львівських етно-джаз гурту Shockolad і фольк-гурту «Марвінок».

 

moda_vyshyvka_Oksana_KARAVANSKA_in_Metropolyt_sady_(KRAWS)9278Показу колекції Оксани Караванської Vyshyvanka Couture передувало театралізоване дійствоартисти балетуІрини Мазур «Життя», одягнені у старовинні національні строї, створили для гостей паралельний світ минулихстоліть. А після того, як глядачі змогли доторкнутися до автентики, до нашого «вишиваного» минулого, на імпровізований подіум просто неба, устелений сіном, почали босоніж виходити моделі – у новітніх вишиванках, вишиванках третього тисячоліття.

 

Колекцію Vyshyvanka Couture Оксана Караванська створює уже кілька років. Уперше на подіумі її показали наприкінці 2014-го – у Чикаго. Відтоді вишиванки українського дизайнера впевнено підкорюють не тільки Україну, а й світ. А цими днями «вишивану» fashion-історію Караванська продемонструвала й у рідному Львові. На ексклюзивному показі в рамках Alfa Jazz Fest у Митрополичих Садах на Святоюрській горі дизайнер представила близько сорока сучасних вишиванок.

 

showing154Vyshyvanka Couture by Oksana Karavanska – це створення тотально ексклюзивної речі на стику традицій. Це поєднання старовинної вишивки, взірці якої дизайнер збирає по всій Україні, із найновішими тканинами, креативним кроєм та сучасним hand-made. Це повернення до коріння, до традиції сприймати національний одяг не як модну новинку, а як фамільну реліквію, що переходить у спадок від матері до доньки.

 

Я вирішила відновити історію стародавньої вишиванки, яка робиться вручну і є однією в своєму роді, –розповідає Оксана Караванська. – Саме таку вишиванку передають у спадок. Саме така вишиванка стає родинною реліквією, сімейним оберегом. Адже коли береш у руки річ, яка зроблена вручну, відчуваєш особливу енергетику.

 

Співорганізаторами унікального fashion-show Оксани Караванської у Митрополичих Садах виступили Alfa Jazz Fest, Благодійна організація «Фундація Духовного Відродження» УГКЦ і Музей етнографії та народногопромислу Інституту народознавства НАН України. Усі присутні на цьому ексклюзивному заході долучилися до збору коштів на відродження Митрополичих Садів і реставрацію старовинного одягу із музейних фондів.

 showing035

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Фото: Євген Кравс і Олександр Шамов