Головна Головні Оформлення паспорта громадянина України у формі картки розпочали на Тернопільщині

Оформлення паспорта громадянина України у формі картки розпочали на Тернопільщині

1163

1415671110-2074Оформлення паспорта громадянина України у формі картки розпочали з 11 січня територіальні підрозділи державної міграційної служби України.Почався цей процес і на Тернопільщині. Подати заяву на оформлення документів вже можна у обласному центрі та кількох районних центрах. Поки що паспорт-картку видають безкоштовно та лише 16-річним громадянам, які отримують паспорт вперше.

Заяви на оформлення біометричних паспортів громдянина України у вигляді картки вже приймають Тернопільський міський відділ, Теребовлянський, Бучацький, Чортківський, Борщівський, Козівський, Ланівецький, Збаразький і Кременецький районні підрозділи. Подавати документи можуть громадяни, які досягли 16-річного віку, та отримуватимуть паспорт вперше.

– Громадяни, які досягли 16-літнього віку, можуть звернутися у перераховані мною підрозділи за місцем реєстрації, надавши свідоцтво про народження, паспорти батьків – це особи, народжені після 1 березня 2001 року і отримати відповідну послугу щодо паспорта громадянина України у формі картки, – розповідає перший заступник начальника УДМС України в Тернопільській області Іван Чубатий.

У решті територіальних підрозділах, поки не буде відповідного обладнання, видаватимуть паспорти у формі книжечки. Отримання біометричного паспотрта – це послуга, яка надається наразі виключно за місцем реєстрації і є безкоштовною. На картку вноситимуть персональні дані особи – прізвище ім’я по батькові, місце та дату народження, місце реєстрації, відцифроване зображення обличчя та підпису і термін дії.

– Крім цього на безконтактний електронний носій за заявою громадянина може вноситися інформація про сімейний стан, персональний ідентифікаційний номер і про наявність приватизаційних документів, – каже Іван Чубатий.

З релігійних переконань можна відмовитись від наявності у документі електронного носія, написавши відповідну заяву. Діятиме біометричний паспорт громадянина України 10 років, тоді його треба буде змінювати. Коли всі територіальні підрозділи матимуть обладнання, паспорти-картки виготовлятимуть і для осіб, старших 16-ти років.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here