Головна Новини Офіційний курс гривні сягнув історичного мінімуму

Офіційний курс гривні сягнув історичного мінімуму

459

images12 серпня Національний банк України встановив офіційні курси валют на рівні: 13 гривень і майже 14 копійок за один долар США та 17 гривень і майже 59 копійок за євро. Попередній антирекорд було встановлено 14 квітня цього року – тоді один долар коштував майже 13 гривень. Така ситуація з грішми не могла не позначитись на реакції населення. До нас звернулась тернополянка, яка не змогла отримати грошового переказу. Банкіри запевняють, панікувати не варто. З переказами проблем немає і депозити ніхто не забирає. Кажуть, дорогу валюту закуповувати невигідно, проте Нацбанк робить усе необхідне, щоб стабілізувати курс і свої гроші отримають усі охочі.

– Я сьогодні в другому відділенні Ощадбанку була на Чалдаєва і пробую отримати невеликий переказ по Вестерн Юніон, 450 доларів. Мені сказали, нема, в другому відділенні сказали, що нема. Мені пропонують відкрити рахунок і чекати, скільки чекати, ніхто не каже, – пояснює тернополянка Тетяна Пейко.

Разом з пані Тетяною йдемо у відділення банку. Претензії у тернополянки все ті ж.

– 450 доларів, я вам казала.

Касир чемно пропонує забрати суму частинами.

– 250 собі поставте на рахунок, дозамовимо і зможете забрати.

– А 250 вже можете дати?

– Можемо, бо нам привезли.

Банкіри визнають, курс валюти й справді зашкалює, офіційний курс гривні сягнув історичного мінімуму. Проте запевняють, паніки серед населення немає, депозити ніхто не забирає. Та й Нацбанк, переконують, робить усе необхідне, щоб стабілізувати курс гривні. Тому свої гроші отримають усі охочі, в валюті чи гривні відповідно до курсу. Можливо не одразу і не повністю, бо замовлення на валюту для відділень обмежені. В такому випадку пропонують поставити переказ на рахунок.

– Це тимчасово, можна поставити на рахунок на деякий термін і потім забрати.

Якщо рахунку немає, його відкривають на місці за лічені хвилини, кажуть у банку. Пані Тетяна ж сподівається отримати свої гроші в повному обсязі за один раз, тому за всією сумою планує прийти вже завтра.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here