додому Головні Офіційна гривня останніми днями здорожчала

Офіційна гривня останніми днями здорожчала

897

Офіційна гривня останніми днями здорожчала. Національний банк встановив її курс щодо іноземних валют на вівторок, 30 січня. Порівняно з попереднім робочим днем, курс долара впав на 30 копійок, Євровалюта подешевшала на 54 копійки. Чи зміцнюватиметься гривня і надалі, спрогнозувати важко, кажуть експерти.

Національний банк України зміцнив офіційну гривню до долара більш, ніж на 30 копійок. Відносно євро, курс національної валюти зріс майже на 54 копійки. Станом на 30 січня, офіційні курси валют були встановлені на рівні 28 гривень 24 копійки за долар та 34 гривні 96 копійок за Євро.

У банках та обмінних пунктах Тернополя ці цифри дещо різняться, це стосується як купівлі, так і продажу. Представники банків Тернополя прогнозів не роблять. Тому, чи зміцнюватиметься гривня і надалі, сказати важко.

– Представники банків не коментують ситуацію на валютному ринку – зростання, чи зниження курсу в зв’язку з тим, що будь-яка така інформація може бути використана громадянами не зовсім правильно, може бути розцінена як заклик до якигось дій – купівлі, чи продажу валюти, – розповідає керівник регіонального прес-офісу банку Олександр Жильцов.

Ажіотажу щодо продажу чи купівлі валюти у банках Тернополя – немає, запевняють його працівники. Усі відділення працюють у стандартному режимі.

– Тернопіль – це є край заробітчан. В нас в загальному співвідношення продажу і купівлі валюти в банку десь становить 80% на 20%. Тобто, 80% громадян продає валюту і лише 20% купляє, – каже Олександр Жильцов.

Впродовж останніх місяців гривня значно подешевшала. Зокрема до долара, в середньому на 3 гривні і на 4 – до Євро. За словами прем’єра, ослаблення національної валюти викликало скорочення експорту і, відповідно, приплив валюти в країну на тлі триваючих виплат. Тобто, у січні 2018 року зменшився експорт, тоді як виплати за кордон і відтік валюти тривають.

За словами Прем’єра, з вищезгаданих причин виникає певний дисбаланс, через який і падає курс гривні. Останніми днями вдалось дещо стабілізувати ситуацію і зміцнити національну валюту. Що буде далі, спрогнозувати важко, кажуть банкіри.