додому суспільство Офіційну позицію Уряду щодо призупиненя процесу євроінтеграції України на Тернопільщині озвучив перший...

Офіційну позицію Уряду щодо призупиненя процесу євроінтеграції України на Тернопільщині озвучив перший заступник міністра охорони здоров’я Олександр Качур

584

Офіційну позицію Уряду щодо призупиненя процесу євроінтеграції України на Тернопільщині озвучив перший заступник міністра охорони здоров’я Олександр Качур. Виступаючи перед керівниками медичних закладів Тернопільщини, посадовець наголосив, рішення, прийняте Урядом 21 листопада є обдуманим та виваженим, оскільки національна та економічна безпека України, є найвищим пріоритетом.

Рішення щодо призупинення підготовки підписання угоди про асоціацію України з Євросоюзом було непростим, каже Олександр Качур, однак обдуманим та виваженим. Найперше призупинити євроінтергацію вирішили тому, що в угоді про асоціацію не згадується про членство України в ЄС.

Олександр Качур, перший заступник Міністра охорони здоров’я: “На відміну від тих докуметів, які ЄС підписував свого часу з східноєвропейськими країнами, наша угода базується не на політичній інтеграції України, а на економічній інтергації та політичній асоціації. Це означає економічно, ЄС готовий дозволити Україні повністю інтегруватись і стати частиною європейського ринку, у той же час поліичної інтеграції, тобто майбутнього членства не передбачається”.

Попри, це розповів Олександр Качур, Асоціація потрібна Україні, та пізніше, бо зараз через Асоціацію Україна під подвійним тиском і без жодних гарантій з боку ЄС.

Олександр Качур, перший заступник міністра охорони здоров’я: “От, наприклад, Польща, як  вона входила в ЄС, по-перше, 78 мільярдів боргів було скасовано, по-друге, вони отримали 60 мільярдів для розвитку економіки, для розвитку потужності, для своїх цілей, зараз ту угоду, яку нам пропонують, вона не гарантує нічого. Ми з одного боку маємо величезний тиск Російської Федерації, дуже скоротився товарообіг, друге – ми втрачаємо робочі місця, а зі сторони ЄС ми маємо тільки вимоги, що ми повинні робити”.

До того, що студенти, зокрема медики, виходять на євромайдани, Олександр Кучер, ставиться позитивно, однак наголосив, варто робити це не під час лекцій, а у вільний від навчання час. Виступ першого заступника Міністра охорони здоров’я був недовгим та викликав тихе обурення тих головних лікарів, яким довелось їхати на зустріч з усіх районів Тернопільщини.