додому суспільство Одружуватись у високосному, 2012 році, тернополяни не боялись

Одружуватись у високосному, 2012 році, тернополяни не боялись

490

Одружуватись у високосному, 2012 році, тернополяни не боялись, кажуть у міському відділі реєстрації актів цивільного стану. За цей час тут зареєстрували майже дві тисячі шлюбів. З першим сімейним документом, свідоцтвом про одруження, з весільної установи виходили юні і не зовсім молодята. Були серед них не лише українці.

– Чи обіцяєте ви, Миколо, все життя дарувати Тетяні кохання, щирість та вірність? – Обіцяю. – Чи обіцяєте ви, Тетяно, все життя бути вірною, ніжною, люблячою дружиною Миколі? – Обіцяю.

Саме з таких обіцянок торік сімейне життя почали майже дві тисячі тернопільських пар. І кількість охочих не зменшується вже років 5, кажуть у міському відділі РАЦСу. Перефразовуючи класика, тут запевняють: коханню підкоряється будь-який вік. Щоправда шлюбний вік обмежує держава. В Україні одружуватись можуть лише повнолітні. Проте знаходяться пари, які за рішенням суду 18-річчя не чекають.

Ірина Шлюсар, начальник відділу ДРАЦС Реєстраційної служби Тернопільського міського управління юстиції: "У нас було декілька випадків цього року, коли реєстрували шлюб громадяни, які не досягли шлюбного віку. Це були наречені – дівчата, яким було 16 років і наречені-хлопці, яким було 17 років. Також були випадки, коли реєстрували шлюб громадяни України досить похилого віку. Для нареченого цей вік становив 82 роки, для нареченої – 67".

Все більше пар доводять – не стає на шляху до щастя і громадянство. Торік шлюбів між українцями та іноземцями у тернопільському відділі РАЦСу зареєстрували понад сотню. Це майже вдвічі більше, як у 2011-му. Українські дівчата при цьому іноземними невістками стають частіше, аніж хлопці – зятями.

Ірина Шлюсар, начальник відділу ДРАЦС Реєстраційної служби Тернопільського міського управління юстиції: "Найбільше громадяни України реєструють шлюби з громадянами Російської Федерацї, Республіки Польща та Італійської Республіки. Бувають рідкісні випадки,коли українці реєструють шлюб, наприклад, Єгипту, Перу або Марокко".

У тернопільському міському відділі РАЦСу шлюби реєструють щодня, урочисті церемонії проводять у четвер та суботу. Рекорд минулого року – 30 одружених пар за один день. Проте очікуваного весільного буму 12 грудня 2012 року не було, каже Ірина Шлюсар. Не шукала особливої дати і новостворена сім'я Миколи та Тетяни Онищуків. Подружжя розповідає: ними керувало щось значно більше.

Микола та Тетяна Онищуки, молодята: "Микола: Не можу сказати, що любов з першого погляду, але в перший раз, коли я її побачив, в душі метелики почали літати… – Таня: Обов'язково зважитись потрібно на такий крок, тому що ті відчуття, які є в ці моменти – вони незабутні. Вони залишаються на все життя".

Тішить і те, що розлучень торік було майже втричі менше, ніж шлюбів. 15 січня у міському відділі РАЦСу почали реєструвати заяви пар, які  готові одружитись цьогоріч.