додому Новини Обслуговує 5 тисяч пацієнтів: як працює трибухівський центр первинної медико-санітарної допомоги

Обслуговує 5 тисяч пацієнтів: як працює трибухівський центр первинної медико-санітарної допомоги

591

Трибухівський центр первинної медико-санітарної допомоги – це заклад, який надає первинну медичну допомогу жителям усієї громади та навколишніх сіл. Центр обслуговує понад 5 тисяч людей. А тому, щоб бути ближчими до пацієнтів розширяють можливості первинки. Відтак – надають послуги не тільки дорослим, а й дітям, проводять аналізи та обслуговують людей у денному стаціонарі. Більше про те, як функціонує сільська медицина, аби бути ближчою до людей – далі у сюжеті.

Функціонує центр лише чотири роки, але успішно обслуговує понад 5 тисяч мешканців громади. У медзакладі працює 5 лікарів загальної практики сімейної медицини, які надають також психологічну допомогу.

“Заклад успішно надає допомогу людям, які відчувають стресові ситуації, відчувають тривогу, неспокій у зв’язку з тим, що в Україні йде війна”, – розповів Ігор Мотало, директор КНП “Трибухівський центр ПМСД”.

Завдяки співпраці місцевої влади та керівництва центру, у закладі вдається надавати дещо ширші послуги, аніж прийнято на первинному етапі надання медичної допомоги. Тут на день роблять 30-40 аналізів. Зокрема, визначають рівень глюкози у крові та холестерину, а ще проводять експрес-тест на гепатит С, гепатит В, а також ВІЛ-інфекцію. Також у центрі, окрім дорослих, обслуговують найменших пацієнтів.

“Це не місто, але ти можеш прийти і до лікаря, і здати аналізи. Не потрібно десь їхати з дитиною, є денний стаціонар, якщо потрібне капання. Всі умови є: не треба ні в Тернопіль, ні в Бучач, можеш собі прийти по місцю проживання”, – зазначила Тетяна, мешканка села Трибухівці.

Також у Трибухівському центрі первинної медико-санітарної допомоги є маніпуляційний кабінет. Саме під час зйомок на перев’язку прийшов військовослужбовець, який отримав травму, захищаючи нас. Також є денний стаціонар. У такий спосіб, медики кажуть, вони ближчі та доступніші для своїх людей.

Загалом, за місяць медики можуть провести понад 1000 маніпуляцій. Адже у заклад звертаються на лише мешканці Трибухівської громади, а й навколишніх сіл.