
Довгоочікувана зустріч. Оборонець “Азовсталі” Андрій Попович із села Миколаївка, що на Тернопільщині, повернувся додому після трьох років російського полону. Чоловік захищав Маріуполь від окупантів на початку повномасштабного вторгнення, а під час оборони Азовсталі разом із іншими воїнами вийшов у почесний полон. У Тернополі чоловіка зустрічали найрідніші люди, а вже в рідному селі у Золотопотіцькій громаді, на воїна з нетерпінням очікували односельчани.
Саме віра підтримувала та надавала сили 27-річному захиснику Андрію Поповичу з Тернопільщини, який три роки перебував в російському полоні і нарешті повернувся у рідний край. Чоловік і досі не може усвідомити, що поруч з ним його рідні та зовсім скоро він буде вдома.
“Я не можу ці емоції передати. Дуже сильна радість була. Не можу повірити, що я вдома. Я тоді сильно плакав, я нічого тоді не відчував. Дитина мене не впізнала. Я їхав – їй був один рік, повернувся – вже п’ять”, – пригадує Андрій Попович.
Ще у 2018-му році Андрій добровільно долучився до лав Збройних Сил України, аби захищати свою державу. Чоловік проходив військову службу у 15-й бригаді оперативного призначення “Кара-Даг”. З початку великої війни боєць знаходився в Маріуполі. Разом із побратимами він тримав оборону на заводі “Азовсталь”, а після наказу Президента України вийшов у почесний полон, щоб зберегти своє життя. Попереду на захисника чекали три роки полону.
“Ми вийшли через міст, попали в полон в Донецьк. В Донецьку я сидів місяць, потім Луганськ, де я був у полоні більше трьох років. І ось три місяці назад повернувся тільки”, – розповідає захисник.
Після повернення з полону Андрій Попович пройшов трьохмісячну реабілітацію у Запоріжжі. У Тернополя відбулася довгоочікувана зустріч захисника із мамою. Щоб побачити сина, жінка приїхала із Польщі, де й дізналася про його звільнення.
Наступна зупинка захисника – село Миколаївка. Саме там Андрія урочисто зустріли односельчани – з обіймами, квітами та щирою радістю. На повернення військового жителі громади чекали з нетерпінням. Надалі Андрія Поповича чекає тривалий період відновлення та довгоочікуваний відпочинок, але вже поруч з рідними та в рідній домівці.