Головна надзвичайне Облицювальна плитка будинку розбила голову тернополянці

Облицювальна плитка будинку розбила голову тернополянці

338

Небезпека згори. Облицювальна плитка будинку розбила голову тернополянці. Подія сталась біля 29-ого будинку на вулиці Злуки. Падіння плитки та склоблоків, розповідають мешканці дому, явище звичне, водночас до ремонту будинку з різних причин так і не дійшло, а жодних попереджувальних таблиць чи стрічок ЖЕК, який обслуговує будинок, жодного разу не встановлював.

Забійна рана лобно-тім'яної ділянки зліва. Розбита голова – результат звичайної прогулянки. Як і щодня, тернополянка Ольга Терещук, забрала сина-другокласника зі школи і поверталась з ним додому. Небезпека чатувала згори. З її рідного 29-го будинку на вулиці Злуки зірвалась облицювальна плитка. На щастя, каже жінка, дитини не зачепило. Їй самій пощастило менше.

– Я навіть не зрозуміла, що сталося, як сталося. Дитина тільки запитала, що зі мною, а я сказала, що все добре, просто трохи тече кров. Приклала руку, закрила, але бачу, кров тече так нормально, вже аж на землю почала капати. Він злякався, – пригадує мешканка будинку №29 на вулиці Злуки Ольга Терещук.

Сина завели додому сусіди. Жінці надали першу допомогу. За кілька хвилин приїхала швидка. Медики університетської лікарні зробили рентген, обробили рану і відпустили додому. На щастя, кажуть, обійшлося без струсу мозку. Проте щеплення та перев'язки доведеться робити. Водночас лікарі повідомили про подію в міліцію.

Хоча очевидців події немає, в тому, що плитка тут справді падає, не доводиться сумніватися. Варто лише подивитися на цю стіну. Подивитись на цю стіну миттєво приїхали представники ЖЕКу, який обслуговує будинок, та управління житлово-комунального господарства міста. Під стіною – розбита плитка, на асфальті поблизу під'їзду – свіжа кров. Випадки, коли зі стін обсипається плитка чи склоблоки – непоодинокі, розповідають мешканці дому. Та й проблема, кажуть, давня.

– Плитка на сьогодні як падала, так і падає. Добре, що не трапився смертельний випадок. Але працівники ЖЕКу не реагують на нашу ситуацію, – розповідає мешканка будинку №29 на вулиці Злуки Світлана.

– Вони знають про цю ситуацію?

– Знають про ситуацію, знають про наші блоки. Були розроблені проекти, як в першому під'їзді, але ми не погоджувались, бо вони неефективні, викрадають все тепло з будинку.

Відмовитись від запропонованого проекту заміни сушок сусідам радять і мешканці першого під'їзду, яким ремонт зробили раніше. Зрештою, підрядника до роботи мешканці другого під'їзду так і не допустили. Проте заміна сушок проблеми з плиткою все одно не вирішує. Жеківці кажуть, заасфальтованими стежками попри будинок люди взагалі ходити не повинні. Це – не тротуар, а відмостки навколо будинку.

– Там в нас є дитяча площадка, туди всі діти наші бігають. І ми туди ходимо, виходимо догори, до Чалдаєва.

– Як виявилось, ходити туди заборонено. Чи знали ви про це, чи колись вас застерігали праццівники ЖЕКу,  чи колись тут були якісь стрічки?

– Ні, про це я дізналась сьогодні. Сказали, що це не місце проходу між нашими будинками.

Насторожує тернополян і сітка замість піддашшя. Перепона, яка мала б спиняти плитку, її витримує, проте осколки пропускає. Та й латають, кажуть, самі. Їх скарги цього разу в черговий раз слухала майстер ЖЕКу, проте жінка лише обурилась і пішла. Відповідати на питання журналістів довелось головному інженеру.

– Падає плитка. Це аварійна зона?

– Так, вона аварійна, – відповідає головний інженер ТОВ "КомунЕнерго-Тернопіль" Олег Досин.

– Як про це мали знати люди? Що там мало бути?

– Туди не можна ходити людям. 

– Там мали бути попереджувальні стрічки?

– Будуть.

– Чому не було досі?

– Не можу сказати. 

– Ви просто не спрацювали.

– Так.

Проблема опадання плитки у Тернополі масова, каже Ганна Муца. Зняти її, означає утеплювати будинок іншими матеріалами. Це дорого, тому ремонтують окремі стіни. Якщо мешканці Злуки, 29 мають власне бачення, жеківці пропонують їм створити ОСББ. Проте свою провину не заперечують. Після події аварійні ділянки таки обгородили. Висновки з цього випадку точно зробила і місцева дітвора.
 

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here