додому суспільство “Облещук не має морального права обіймати посаду начальника Тернопільського обласного управління міліції”,...

“Облещук не має морального права обіймати посаду начальника Тернопільського обласного управління міліції”, – В.Максимов

375

Обурення викликають у Віталія Максимова останні призначення в органах внутрішніх справ усієї країни, зокрема і Василь Облещук не має морального права обіймати посаду начальника Тернопільського обласного управління міліції. Про це генерал-лейтенант міліції, колишній очільник цього відомства, заявив місцевим журналістам. Призначення за політичною квотою, особливо в міліції є не припустимим, на думку Віталія Максимова. Очолювати як Міністерство так і обласні управління МВС мають винятково професіонали.

Віталій Максимов обурений кадровими призначеннями в Україні. Більшість з тих, які нині очолюють обласні управління міліції, СБУ та прокуратури працювали за режиму Януковича. Можливо, не безспосередньо, однак брали участь у розгоні майдану та причетні до масової стрілянини 18-20 лютого. Окрім того, жоден правоохоронець досі не покараний.

– Багато одіозних таких фігур, які  приймали активну участь у рострілі майданівців, зараз ще в системі. Нам кажуть, ну не доказано, хоча і журналістські розслідування і фото-доказів достатньо, щоб притягнути тих чи інших осіб, які причетні були до вбивст, до розгону майдану, до відповідальності. На жаль, це не робиться, – розповідає генерал-лейтенант міліції у відставці Віталій Максимов.

Призначати керівників міліції за політичною квотою не припустимо, каже Віталій Максимов. Нині на Тернопільщині очолити обласну міліцію від Блоку Юлії Тимошенко пропонують довірити полковнику Василю Облещуку. Політична сила всеукраїнське об"єднання "Свобода" наполягає на іншій кандидатурі – полковника Андрія Матрифайла. Жоден з них, на думку Віталія Максимова, не має морального права обіймати цю посаду і пояснює чому:

– Людина, яка інструктувала Беркут, який їхав і ми зараз всі знаємо з вами, що вони не склади охороняли, к нам тут розповідали, коли вони прийшли, а були на передових позиціях, і інструктував в першу чергу і генерал Сак і полковник Облещук. Чи має моральне право людина претендувати на посаду начальника МВС, я впевнений, що не має права. Так само як кандидат інший – полковник Матрифайло, який зараз "Свобода" лобіює правдами і неправдами, три місяці тому його зняли з просади, з начальника ДАІ перевели на посаду дільничого інспектора міліції, а де ж він раніше був, чому і той і той не вийшов до народу, – каже Віталій Максимов.

Чотири критерії назвав Віталій Максимов, відповідно до яких мали б призначати керівника міліції чи інших правоохоронних структур. Це професіоналізм, місце роботи у попередні роки, громадянська позиція та причетність до корупційних дій. Нині ж в Україні на посади призначають за кардинально іншими критеріями, каже Віталій Максимов.

– На жаль, воно йде і за гроші і за те, щоб чітко виконати політичне замовлення – зробити вибори в тому руслі, в якому треба. І ми бачимо навіть по формуванні Кабміну, давайте чітко і відверто скажемо: Кабмін – це виборчий Штаб одного з кандидатів і це чітко видно і вам і нема чого приховувати, проаналізуйте, хто на тих посадах, – говорить Максимов.