додому суспільство Обласна влада відзначила багатодітних матерів Тернопільщини

Обласна влада відзначила багатодітних матерів Тернопільщини

463

А в Марійському духовному центрі Зарваниці з нагоди Дня матері зібралися 14 травня багатодітні матері з районів Тернопільщини. Зустріч почали Літургією в соборі Зарваницької Матері Божої. А далі багатодітні матері, матері-героїні області отримали подарунки.

Бути багатодітною матір'ю – це не тільки героїчний вчинок, але й щоденна клопітка робота, зізнається пані Людмила з села Молотків Лановецького району. Жінка виховує одинадцять дітей: чотирьох своїх та семеро прийомних.

Пані Людмила, виховує 11 дітей: "Всяке буває, але вони вже рідні. Я вже від них не відмовлюсь ніколи і не кину. Мамочка, мамулічка, – подаруночки такі до Дня матері зробили, це багато чого вартує". 

Аби утримувати сім'ю, в якій 11 дітей, розповідає пані Ольга з Борщівського району, батькам доводиться багато працювати.

Пані Ольга, виховує 11 дітей: "Чоловік працює на трьох роботах, він в будинку культури, – художній керівник, і в школі викладає музику та ще й дякує в церкві, дяк".

Ольга Хоптій з Підгаєцького району виховала 8 дітей та 6 онуків. Чи не найбільше жінка пишається старшим сином.

Ольга Хоптій, виховує 8 дітей: "Старшого сина маю, він служить в Президентськім полку, військовий вертольотчик, підполковник, зараз він на даний час проходить миротворчу місію вже втретє в країні Ліберія. Маю урядові нагороди, грамоти, медалі від всіх президентів України також ООН".  

І хоча труднощі у сучасному житті очевидні, зізнаються матері, жодна аніскільки не жалкує про свій життєвий вибір.

Пані Юлія, виховує 5 донечок: "Наша сім'я стараємось виховувати дітей в любові до Бога, в любові до України, вчимо, всяко буває, в нас в сім"ї кажуть так: не послухаєте нас, будете слухати життя, а життя – воно суворе".

Подяки голови облдержадміністрації вручили не тільки багатодітним матерям. Відзначили й матерів, які подарували тепло родини сиротам, матерів, успіхами дітей яких пишається Тернопільщина.

Петро Гоч, заступник голови Тернопільської облдержадміністрації: "В місці, де об'явилась Божа Мати, мати, яка є покровительницею України, покровительницею жінок, ми зібрали кращих предсставників з кожного району, це невеличка доля тих жінок, які варті, щоб їх відзначити, варті, щоб їм ще раз подякувати за те, що вони є, вона народжують дітей".

Більше про відзначення матерів у Марійському духовному центрі Зарваниця дивіться у програмі "Сільський календар" в неділю, 19 травня, о 14 годині.