додому благоустрій Обіцяний кредит на модернізацію теплопостачання у Тернополі не отримали досі

Обіцяний кредит на модернізацію теплопостачання у Тернополі не отримали досі

436

Обіцяний кредит на модернізацію теплопостачання у Тернополі не отримали досі.  Мова йде про гроші Європейського Банку Реконструкції та Розвитку для комунального підприємства "Тернопільміськтеплокомуненерго". 15 мільйонів гривень і вигідні умови кредиту попри підписаний договір не може отримати підприємство через відсутність погодження Міністерства фінансів. Гроші мали використати на облаштування індивідуальних теплових пунктів у житлових будинках.

Індивідуальні теплові пункти уже встановили у школах і садочках Тернополя. Тепер вони самі можуть регулювати подачу тепла в класи. На прикладі навчальних закладів кажуть, економія чимала: за рахунок післяобідньої пори, вихідних і канікул. Витрати на тепло зменшились приблизно на 15%, коментують в теплокомуненерго. А от змінити схему подачі тепла у житлові будинки міста зараз неможливо. Навіть за теплої погоди комунальники змушені підігрівати воду в трубі до температури, яка потрібна для подання у будинки гарячої води. Кредитні гроші мали використати на модернізацію системи.

– Будівництво таких тепер таке можне слово є: індивідуальні теплові пункти, але це просто автоматика, встановлена в існуючих будинках. Це дозволить нам проблему вирішити в районі масиву "Сонячний". Тоді гаряча вода буде готуватися не десь в центрі, а в підвалах будинку або навіть деяких під'їздів, бо це залежить на скільки там великий будинок, – розповідає директор КП "Тернопільміськтеплокомуненерго" Андрій Чумак.

Такий механізм, пояснює Андрій Чумак, дозволяє подавати гарячу воду у будинок, а тепло зменшити або ж взагалі вимкнути. Також за умовами договору в під'їздах встановлять лічильники теплової енергії. Проте кредит Європейського Банку Реконструкції та Розвитку досі не отримали, бо немає погодження українського Міністерства фінансів.

На жаль, ми не отримали погодження Міністерства фінансів, тепер як то кажуть "злочинного", а тоді воно було ще не злочинне, але тепер і в не злочинного не можемо отримати і дальше погодження на цю місцеву гарантію з тим, щоб вже на кінець той договір вступив у дію, який ми підписали ще два роки  назад з Європейським банком. Ми би вже накінець розпочали підготовку проектів, оголосили конкурси, вже підрядчики могли би заявлятися, – каже ВАндрій Чумак.