додому надзвичайне Обережно, бурульки – звернення МНС

Обережно, бурульки – звернення МНС

422

На Тернопільщині через ожеледицю залишається складною ситуація на дорогах. А часта зміна плюсових температур та приморозків підвищує небезпеку масового падіння бурульок. Падаючи, бурульки можуть травмувати перехожих. Людина ризикує не тільки отримати струс мозку, а й померти від сильного удару. Цього року нещасних випадків на Тернопільщині не реєстрували. Проте, рятувальники закликають бути обережними, дивитись не лише під ноги, а й вгору.

В місті небезпека нависає над головами тернополян. Величезні бурульки, які виросли через перепади температури, можуть у будь-який момент впасти на голову перехожих.

– Хочеться звернутися до громадян, щоб у період потепління вони розуміли, що сніг не всюди вдалось усунути, він з потеплінням утворює бурульки, які можуть падати і травмувати, тому хочеться наголосити мешканцям області, щоб обережно йшли по вулиці, дивились на дахи будинків, – каже помічник начальника Територіального управління МНС України в Тернопільській області Олена Воробець.

Йдучи повз будинки, намагайтесь обходити ділянки, де звисають бурульки, звертаються рятувальники. Безпечна відстань від будинку з крижиною повинна бути не меншою трьох-п'яти метрів. Категорично забороняється заходити за спеціальні огорожі. Найбільш небезпечні місця, – звичайно у  центрі міста.

– Потрібно витримувати дистанцію, враховуючи, що бурулька може впасти від краю покрівлі десь на відстані півтра, два метри, особливо у вітряну погоду чи якщо вона впаде і відлетись, то спричинить перешкоду при ходінні по дорозі, – радить Олена Воробець.

Також рятувальники звертаються і до водіїв: власникам автотранспорту, не слід паркувати свої машини біля будинків.