додому духовність Об’єднали зусилля для добробуту особливих дітей

Об’єднали зусилля для добробуту особливих дітей

737

Об'єднати зусилля для добробуту особливих дітей. Чиновників, освітян, громадськість та меценатів Тернополя за одним столом зібрав Соціальний ТехноПоліс. Захід показав, благодійники готові дбати про потреби закладів для дітей-інвалідів, адже на запрошення відгукнулись всі, до кого звертались, кажуть у міській раді.

Вони знайшлися. По одну сторону столу керівники тернопільських навчальних закладів для дітей-інвалідів, по іншу – меценати. Звели сторони міські чиновники.

– В мене дуже тяжкі діти…. І зараз чогось так пішло, що не один діагноз і захворювання в дитини, а один діагноз тягне і два, і три, – говорить завідувач Тернопільського спеціалізованого дитсадка №8 Зинаїда Кравчук.

Всіх вихованців дитсадка Зінаїда Кравчук називає своїми, як і сам заклад. Бо живе ними. У ньому всього 19 вихованців, віком від 3 до 8 років. Це 2 групи дітей-інвалідів – з дитячим церебральним паралічем і з затримкою психічного розвитку. Збирати гроші на ремонт з батьків, які витрачають на лікування дітей величезні суми, пані Зіна, як мати, яка сама втратила дитину, не може, каже жінка. А проблем тільки додається. От і оббиває пороги благодійників.

– Я не можу, бо нема таких грошей в нас, придбати кушетку для масажу. В мене є дерев'яна, але вона не є зручна для масажу. Мені треба відремонтувати сходи, в мене дуже поганий вхід, асфальт. Діти з ДЦП ступають ножками, ми самі ті виямки цементом заліплюють. Мені би бруківку постелити, там невеличка територія садочок, – каже Зинаїджа Кравчук.

Кому ремонт, кому меблі чи комп'ютери. Їхніх вихованців називають дітьми з особливими потребами, хоча багато потреб не такі вже й особливі. Вони такі ж, як у всіх. Чиновники запевняють, викроюють з бюджету, скільки можуть, та цього не вистачає.

– На потреби таких закладів ми виділили певну суму грошей з бюджету. На заміну вікон, ремонт приміщень. Їхні батьки не мають можливості долучитись і здати. Міський голова пішов назустріч і торік ми виділяли кошти… В межах 200 тисяч гривень. Я вважаю, це немало, – пояснює начальник управління освіти Тернопільської міькради Ольга Похиляк.

Немало, але і недостатньо. От і залишається сподіватися на добрих людей, кажуть керівники закладів. Зустріч з меценатами пройшла недаремно. Підприємці, депутати, видавці та аптекарі зголосились допомогти, хто матеріалами і роботою, хто грошима, а хто ліками.
А такі є, кажуть керівники особливих закладів. Інколи люди навіть не називають себе. Хтось береться допомагати закладу постійно. За будь-яку допомогу дітям освітяни щиро вдячні.