додому Головні Новий закон про Пенсійну реформу вже набрав чинності. Що зміниться?

Новий закон про Пенсійну реформу вже набрав чинності. Що зміниться?

914

Новий закон про Пенсійну реформу, у якому передбачено чимало новацій, уже набрав чинності. Про зміни у пенсійній системі розповіли в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Тернопільській області.

Не підозрюють наскільки їм підняли пенсію більшість пенсіонерів Тернопільщини. А їх в нашій області їх 292 тисячі 600 осіб. Перерахунки зробили 93%, кажуть в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Тернопільській області.

– 163 тисячі пенсіонерів отримають пенсію – добавку до пенсії менше 200 гривень, 99 тисяч пенсіонерів нашої області отримають добавку до пенсії більше 200 гривень, 56 тисяч – від 200 до 500, 22 тисячі – від 500 до тисячі гривень і майже 20 тисяч пенсіонерів нашої області отримають надбавку до пенсії понад 1000 гривень, – розповідає начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області Ігор Москалик.

Відтепер на пенсію впливатимуть тривалість страхового стажу, впродовж якого людина сплачувала пенсійні внески, середня зарплата застрахованої особи і середня зарплата по Україні. Сьогодні право на пенсію мають чоловіки, яким виповнилося 60 і жінки, яким виповнилось 58 років (починаючи з 2021 – 60), що мають стаж не менше 15 років.

– Пенсійний вік для майбутніх пенсіонерів області не збільшується. Ті, які мають стаж 25 років і більше, будуть йти на пенсію в 60 років, а починаючи з 2018 року цей вік буде збільшуватися щорічно на рік і в 2018 році буде становити 35 років. Тобто, пенсіонери, які будуть виходити на пенсію в 2028 році, мають мати трудовий стаж 35 років. Наші пенсіонери Тернопільської області, які працюють, будуть отримувати пенсію в повному обсязі. А таких пенсіонерів є 41 тисяча ,яка працює, – каже начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області Ігор Москалик.

Також, згідно з новим законом про пенсійну реформу, що вступив у дію 11 жовтня, починаючи з 2019 року, розмір пенсії будуть постійно переглядати, враховуючи ріст цін і середню зарплату по Україні, каже Ігор Москалик. Аби дізнатися більше про новий закон і зміни у пенсійній системі, усі охочі можуть звернутися в місцеві управління Пенсійного фонду і отримати детальну інформацію.