Головна Новини Новий Закон про місцеві вибори обговорили тернопільські спеціалісти

Новий Закон про місцеві вибори обговорили тернопільські спеціалісти

468

vlcsnap-2015-07-06-13h49m42s190Депутати Верховної Ради України ухвалили в першому читанні закон про місцеві вибори. Про нововведення, плюси і мінуси змін виборчого законодавства в Тернополі обговорювали за круглим столом.

До прийнятого в першому читанні проекті закону про місцеві вибори, які мають відбутися 25 жовтня, чимало запитань, кажуть в Комітеті виборців України. Насамперед, неврегульована ситуація з грошовою заставою кандидатів, каже юрисконсульт КВУ Володимир Курило. Якщо кандидатам в одномандатних виборчих округах грошова застава буде рахуватись в розмірі чотири мінімальні заробітні плати на 100 тисяч виборців, то не зрозуміло, яку заставу платитимуть кандидати, які балатуватимуться від списків політичних партій.

– Не прописано, там зазначається, що кандидати в багатомандатних платять чотири мінімальні заробітні плати в такому ж розрахунку і тут виникає питання чи це платить партія за весь список, чи по кожному кандидату, – розповідає юрисконсульт ТТО «Комітет виборців України» Володимир Курило.

Відповідно до можливих змін виборчого законодавства: політична партія у одному окрузі має право висувати двох кандидатів. Як розміщуватимуть цих кандидатів у бюлетнях, не зрозуміло, каже Володимир Курило.

– В описі про бюлетень зазначається, що буде зазначатися порядковий номер, порожній квадратик, де ставиться волевиявлення виборця, після того найменування місцевої організації, партії чи блоку, прізвище, ім’я, по батькові кандидата висунутого, інформація про нього. Але, знову ж таки, чи виборець буде голосувати за одного, якщо буде двоє кандидатів, одним своїм прочерком за двох кандидатів, чи буде в нього два вибори, – каже Володимир Курило.

Попри недоліки, в КВУ відзначають і позитивні зміни в прийнятому у першому читанні законі про місцеві вибори. Зокрема, надали більших можливостей офіційним спостерігача від громадських організацій.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here