додому Новини Новий сучасний томограф для Тернопільщини: де він працюватиме

Новий сучасний томограф для Тернопільщини: де він працюватиме

369

Тернопільщина отримала сучасний компʼютерний томограф.  Апарат вже змонтували, а персонал лікарні має пройти відповідне навчання.

Тернопільська обласна клінічна психоневрологічна лікарня отримала новітній компʼютерний томограф. Про це повідомили у пресслужбі Міністерства охорони здоровʼя.

— Тут вже інстальовано апарат КТ «Revolution Maxima 55», виробництва GE, — йдеться у повідомленні. — Наявність КТ-обладнання є обовʼязковою вимогою НСЗУ для контрактування закладу за Програмою медичних гарантій. Це  передбачає, що медзаклад зможе значно збільшити кількість пацієнтів, які потребують сучасного методу обстеження на безоплатній основі.

Медики наголошують, що комп’ютерна діагностика дає можливість своєчасно та достовірно діагностувати різноманітні патологічні відхилення й хвороби, а також надавати якісну та ефективну медичну допомогу.

У Мінздоровʼя також додали, що на базі Тернопільської обласної клінічної психоневрологічної лікарні створено єдиний в області інсультний центр – STROKE-CENTER – який оснащено сучасним медобладнанням.

— У медзакладі надають високоспеціалізовану неврологічну та нейрохірургічну допомогу з використанням тромболітичної терапії та проведенням ендоваскулярних втручань, — зазначили у відомстві.

Щорічно отримати медичну допомогу тут може близько 1 500 пацієнтів із гострим мозковим інсультом, медзаклад також надає медичну допомогу населенню всього регіону. Витрати на діагностику та лікування таких пацієнтів покриваються у рамках пакета НСЗУ «Медична допомога при гострому мозковому інсульті».

Наразі компʼютерний томограф вже змонтовано, а медичний персонал ще має пройти відповідне навчання.