додому Новини Новий парк з’явиться у Тернополі, на “Сонячному масиві”

Новий парк з’явиться у Тернополі, на “Сонячному масиві”

2145

Новий парк з’явиться у Тернополі, на “Сонячному масиві”. Відповідне рішення прийняли депутати на останній сесії міської ради. Площа зеленої зони сягне десяти гектарів. Поки триває розробка проекту, а гроші на його створення виділять у наступному році.

Нова паркова зона з’явиться у Тернополі на перетині вулиць Київська-Тарнавського. Рішення про його створення на місці колишніх дач, які свого часу намагалися викупити забудівники для масштабного будівництва, прийняли депутати на останній сесії міськради.

Передували цьому рішенню звернення ЖМ “Сонячний”, які проживають на вулицях Київська, Тарнавського, Смакули, В.Великого і Курбаса. В ньому мешканці пропонували сформувати нову рекреаційну зону, парк на земельній ділянці за адресою вул. Київська-Тарнавського. Відповідне рішення і було прийнято, – розповідає міський голова Тернополя Сергій Надал.

Зараз виконавчий комітет міської ради повинен розробити детальний план території мікрорайону №14, який обмежений вулицями Тарнавського, Володимира Великого, Липницького і Київська. До кінця цього року будуть проведені усі необхідні роботи з підготовки проектно-кошторисної документації на облаштування нового парку площею 10,5 гектарів. Вже з 2019 року заплановано забезпечити фінансування цього проекту.

До слова, в Тернополі прийнята “Схема озеленення міста”. Згідно з нею, у Тернополі буде створено 11 нових територій зелених насаджень. Загальна площа додаткового озеленення міста сягне майже 59 гектарів.

– Схема озеленення міста пройшла необхідне узгодження, прийнята сесією, розпочинає виконуватись. Відповідно до ПКД, в Тернополі першочергово буде проведено інвентаризацію існуючих зелених насаджень усіх категорій в межах населеного пункту і висадження нових дерев, кущів, газонів та квітників. Загальна площа зелених насаджень буде становити 40% від усієї території міста Тернополя, – каже Сергій Надал.

Нові сквери з’являться на вулицях Текстильній, Спортивній, проспекті Злуки, зелені зони облаштують на вулицях Коновальця, Стадникової, біля пам’ятного знаку Ярослава Стецька, на вулиці Юності, вулиці Будного. А в Пронятині та на перетині вулиць Київська-Тарнавського з’являться нові парки.