додому Головні Новий навчальний рік в українських школах планують розпочати в офлайнформаті

Новий навчальний рік в українських школах планують розпочати в офлайнформаті

640
Новий навчальний рік в українських школах планують розпочати в офлайн форматі. Про це повідомив заступник Міністра освіти і науки України Андрій Сташків. Однак єдиною умовою очного навчання має бути наявність у навчальних закладах укриттів. У школах та садочках Тернополі під час літніх канікул триває підготовка до першого вересня, зокрема перевіряють, у якому стані захисні приміщення. Детальніше – у сюжеті.
У 2023 році новий навчальний рік для більшості українських школярів має розпочатись в офлайнформаті. В умовах війни найголовнішим залишається безпека учнів. Відтак, очне навчання буде лише за наявності в школах надійно захищеного укриття. Про це повідомив заступник міністра освіти і науки України Андрій Сташків. Минулого року 75% закладів освіти мали укриття, які могли вмістити половину учнів. Усі тернопільські школи облаштовані укриттями, де діти зможуть перебувати під час повітряних тривог.
Захисних приміщень не було лише у двох садочках – шістнадцятому та вісімнадцятому, розповіла Ольга Похиляк. Відтак, діти обох дошкільних навчальних закладів вимушені були перебувати в інших садочках. Та цьогоріч фахівці знайшли вихід.
Знайшли приміщення, де можна буде скажемо так, зашити, замурувати, дати можливість безпечного середовища і відповідно проектно-кошторисні документації складені, по суті однакова ситуація в одному і дугому закладі по 570 тисяч виділено вже рішенням виконавчого комітету”, – пояснює Ольга Похиляк, начальниця управління освіти і науки Тернопільської міської ради.
“Для нас місія навчити, виховати, дати добрі знання дітям в час війни і не тільки, безпека передусім. І коли ми готувалися вже в минулому ше навчальному році, в цьому продовження, то є в укриттях всі засоби необхідні: вода, інтернет, вентиляція і є необхідні так звані рюкзачки, кожна дитина про це знає“, – додає вона.
Загалом для відновлення навчання в школах має бути рішення обласної військової адміністрації, адже саме вони визначають всі безпекові умови, які мають бути у школах. А батькам, які хочуть, щоб дитина брала уроки онлайн, пропонуватимуть класи з дистанційною формою навчання.