додому благоустрій Новий мобільний вид озеленення запроваджують у Тернополі

Новий мобільний вид озеленення запроваджують у Тернополі

578

Цього літа Тернопіль буде ще зеленішим і привабливішим. У місті запроваджують новинку, так зване мобільне озеленення. Рослини висадять у спеціальні ящики, які навесні та влітку прикрашатимуть вулиці міста, а на зиму їх забиратимуть. Долучитись до мобільного озеленення запрошують і громаду міста.

– Оце вулиця Валова і ви бачите, вздовж вулиці Валової стоять туї. Кожну туйку може замовити будь-яка громадська організація, написати тут назву, хто це поставив, на літо ставимо, на зиму забираємо. Тому, фактично, через свою мобільність, що в будь-який момент можна перенести, ми маємо посилення екомережі і покращення екології нашого міста, – розповідає заступник начальника управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології Тернопільської міськради Олег Соколовський.

Висаджувати нові дерева у парках, де їх і так достатньо, недоцільно, каже влада міста. Тому в першу чергу переносні клумби з рослинами з'являться у місцях, де найменше зелені.

– Міст біля політеху, також ці туїчки хочемо ставити. Крім цього, передбачається вулиця Валова, а також розглядаємо пропозиції громадських організацій. В першу чергу будемо старатись там, де нема існуючого озеленення, або підсилити існуюче озеленення. Тому, будь ласка, якщо можна, поширте цю інформацію, щоби ми могли надати цього року місту особливої краси, добавляючи мобільне озеленення, – каже Олег Соколовський.

У ящики планують висаджувати переважно хвойні – це туї та ялівець, кажуть в управлінні житлово-комунального господарства, благоустрою та екології Тернопільської міськради. А як подяка за участь в озелененні, на рослині прикріпять табличку з назвою тієї чи іншої організації. Та на цьому озеленнення Тернополя цьогоріч не завершується. Поряд з „мобільними” деревами  розмістять каркаси з однорічними квітами – петуніями. Як завжди, місто цього літа прикрашатимуть і клумби, висаджені різнобарвними візерунками квітів.