додому суспільство Новий Кримінальний процесуальний кодекс позбавляє прокуратуру слідчих повноважень

Новий Кримінальний процесуальний кодекс позбавляє прокуратуру слідчих повноважень

570

Українська прокуратура обрала шлях євроінтеграції. Реформування має відбутись не пізніше, ніж за 5 років з початку дії нового кодексу. В цей період потрібно створити Державне бюро розслідувань, до якого передадуть повноваження органів прокуратури з розслідування кримінальних проваджень. До того часу прокуратура продовжуватиме виконувати свою функцію.

Реформування починають і апарати обласних прокуратур. Його детально обговорили на розширеному засіданні колегії прокуратури Тернопільської області. На зміни маємо 5 років з часу, відколи почав діяти новий Кримінальний процесуальний кодекс. Вже на початку цього року в області ліквідовано 10 посад слідчих прокуратур районного рівня. В обласній прокуратурі пояснюють: навантаженість на них зменшилась. Загалом же в області достатньо одного слідчого підрозділу в апараті прокуратури.

– В апараті прокуратури області досудове розслідування здійснювалося 4-ма слідчими слідчого відділу, якими цього року до суду скеровано більше третини від усіх закінчених кримінальних проваджень, тобто 12 із 34, – розповів прокурор Тернопільської області Геннадій Мовчан.

Раніше до повноважень прокуратури входило і проведення досудового розслідування, і нагляд за дотриманням законів під час його проведення. Новий Кримінальний процесуальний кодекс позбавляє прокуратуру слідчих повноважень. Реформування починається з центрального апарату. Проте конкретні пропозиції Генеральна прокуратура України підготувала і щодо реорганізації слідчих підрозділів на місцях.

– Виходячи з вимог Кримінального процесуального кодексу система підрозділів буде базуватися на двох принципах. По-перше, ліквідація слідчих посад в міськ- і райпрокуратурах та об'єднання слідчих підрозділів в області. По-друге, розмежування слідчої діяльності та процесуального керівництва. Такий підхід максимально наближує існуюче співвідношення слідчих і наглядових розділів до моделі, запровадження якої об'єктивно вимагає новий процесуальний кодекс, – каже Геннадій Мовчан.