додому суспільство Новий 2014 рік мешканцям Тернопільщини доведеться святкувати без снігу

Новий 2014 рік мешканцям Тернопільщини доведеться святкувати без снігу

425

Санчата, лижі та ковзани тернополянам доведеться відкласти. Новий 2014 рік мешканцям Тернопільщини доведеться святкувати без снігу – такий прогноз синоптиків на останні дні цього року. А ще синоптики обіцяють плюсову температуру.

Погоду на Тернопільщині в останні дні цього року обумовлюватиме вплив циклону. Вночі та вранці синоптики обіцяють тумани, а на дорозі – ожеледицю.  У найближчі дні додасться поривчастий вітер, місцями до 15-20 м/с. Вночі температура повітря коливатиметься від 2 морозу до 3 тепла, а вдень буде зовсім незимова: від 5 до 10 градусів вище нуля. 29, 30 і 31 грудня трішки похолодає – 1-6 тепла. Дерев'яного Коня мешканці Тернопільщини зустрічатимуть без снігу, але і без болота.

Оксана Софінська, завідувач сектору організації робіт Тернопільського обласного гідрометеоцентру: "Остання декада грудня цьогоріч виявилася доволі теплою. І скажемо на сьогоднішній день практично щодня середньодобова температура повітря перевищувала кліматичну норму на декілька градусів. Скажемо, за вчорашню добу середньодобова температура вище кліматичної норми була на 7 градусів".

Така погода для Тернопільщини – нетипова, кажуть синоптики. Щороку температура повітря в цей час не піднімається вище 0. А ще перший місяць зими завжди приносив сніг.

Оксана Софінська, завідувач сектору організації робіт Тернопільського обласного гідрометеоцентру: "В останні, скажемо, 60 років, то такі температурні показники не є типовими. В даний період року все таки спостерігається нижча температура. І опади у вигляді снігу і мокрого снігу. Хоча якщо говорити про останні 10 років, то грудень у нас видається більш теплим і менш сніжним, а то навіть без снігу, яу цьогоріч".

Погоду на зиму підказують і народні прикмети: якщо в перший день Нового року сильний мороз і малий сніжок, то добре вродить хліб. Якщо ж тепло й безсніжно – хліб уродить погано. Якщо зими немає в грудні, і в січні, то приходу зими не очікуйте до 10 лютого.