Головна культура Новорічні ранки розпочалися у Тернопільському академічному драмтеатрі

Новорічні ранки розпочалися у Тернопільському академічному драмтеатрі

566

vlcsnap-2015-12-24-15h36m25s790Потрапити у казку може кожен. Новорічні ранки у Тернопільському академічному драмтеатрі імені Шевченка розпочались ще перед Миколаєм і проходитимуть до 3 січня. Кожного року актори разом зі студентами театрального факультету Педагогічного університету імені Володимира Гнатюка дивують дітей новими постановками. Спочатку їх чекає весела забава у фойє театру, а потім усіх запрошують подивитися казку. Цього року програма дещо змінена, грати виставу актори починають ще на ранку, згодом  з дітьми, уже учасниками вистави, переходять до глядацького залу.

Під час Новорічних ранків діти поринають у казку ” Чари прадавнього лісу” за мотивами “Дванадцяти місяців” Богдана Лепкого. Режисери постановники тернопільської вистави – Олег Мосійчук та Вячеслав Хім’як. Примхливу принцесу, яка не хоче вчитися та вимагає взимку пролісків, втішають усі: слуги, вчитель, фрейліни та діти. Згодом на майданчику з’являються Дід Мороз та Снігуронька і розпочинаються конкурси та подарунки.

Продовження казки відбувається уже на сцені театру. Учась у ній беруть актори і студенти. Вони танцюють, співаю та спілкуються з глядачами. Недавня студентка Маргарита Василишин, цього року грає Палагну, зведену сестру головної героїні. Актриса стверджує, що працювати важко але цікаво.

– Фізично трошки важко тому, що діти забирають добряче енергії і ти маєш працювати ще більше, щоб їх зацікавити тримати їхню увагу, тому що тільки щось їм не так вони зразу починають шуміти, – розповідає актриса Тернопільського академічного обласного українського драматичного театру імені Т. Г. Шевченка Маргарита Василишин.

– Як засвідчує результат нашої роботи, постановка проходить хорошо. У нас є глядач у нас проходять щодня по два раночки. В цьому році в рамках нашої практики, так будем говорити. Заняті студенти трьох курсів і навіть другий дехто. Бувають такі дні, що грають винятково тільки студенти, які навчаються, а також в других виставах грають ті, хто випустився недавно. Так що, в принципі, це такий маленький бенефіс кафедри театрального мистецтва, – каже завідувач кафедра театрального мистетцва факультету мистецтв ТНПУ ім. Володимира Гнатюка В’ячеслав Хім’як.

Новорічні ранки відбуваються двічі на день об одинадцятій та чотирнадцятій. Ціна квитка двадцять п’ять гривень. Тривалість вистави майже півтори години. У Різдвяний період відвідати театр зможуть не лише діти. Організатори заходу підготували виставу і для доросли. Усіх запрошують на ” Ніч перед Різдвом” .

– А дорослого глядача уже з 9 січня ми чекаємо, звичайно, уже на “Ніч перед Різдвом”. Тобто не саму ніч, а на виставу. На музичну комедію в постановці режисера-постановника В’ячеслава Жили. Прем’єра цієї вистави відбулася ще два роки тому, але щороку на Різдво вона є окрасою нашого театру, – каже керівник літературно-драматичної частини Тернопільського академічного обласного українського драматичного театру імені Т. Г. Шевченка Ірина Папуша.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here