додому Головні Нові укриття в навчальних закладах облаштували в рамках благодійного проєкту “Freedom Space”

Нові укриття в навчальних закладах облаштували в рамках благодійного проєкту “Freedom Space”

436
У Тернополі оглянули оновлені сховища в кількох навчальних закладах, які облаштували в рамках благодійного проєкту “Freedom Space”. Зокрема оновили й одне з укриттів Західноукраїнського національного університету. Тут замінили всі необхідні комунікації, закупили генератор та меблі, підключили інтернет. Під час ремонтних робіт також врахували побажання студентів і керівництва навчального закладу. Так, стіни пофарбували у білий колір, щоб потім їх можна було розмалювати. На місці побувала і наша знімальна група.
Крісла-мішки, двомісні парти, проектори та безперебійний інтернет. У Тернополі перевірили кілька оновлених у рамках благодійного проєкту Freedom Space шкільних та університетських укритів. Ремонтували приміщення за гроші міжнародного донора. Вартість будівельних робіт кожного сховища становить понад 2 мільйона гривень.

Андрій Богданець, засновник проєкту, народний депутат, коментуж: “Цей проєкт є благодійним і жодної копійки з місцевого або обласного державного бюджету, жодної копійки від платників податків не отримано. Це все кошти нашого фонду разом з нашими партнерами міжнародними”.

У проєкті взяв участь і Західноукраїнський національний університет. В навчальному закладі для облаштування укриття виділили колишнє складське приміщення, де замінили всі необхідні комунікації, а для безперебійної роботи закупили генератор та підключили Інтернет.
Також для комфортного перебування студентів у сховищі придбали крісла-мішки, туристичні килимки, парти, лавки та проектор.

Оксана десятнюк, ректорка ЗУНУ, каже: “Цьогоріч ми в свою студентську родину прийняли більше 7-ми тисяч нових студентів. Загалом в університеті вже більше 16-ти тисяч студентів. І хоча університет обладнаний повністю такими укриттями у всіх гуртожитках, у всіх корпусах, але нам дуже приємно, що маємо можливість нове облаштоване сучасне укриття”.

Під час ремонтних робіт врахували побажання студентів і керівництва навчального закладу. До прикладу, стіни пофарбували у білий колір, щоб потім їх можна було розмалювати. Також тут планують реалізовувати різноманітні студентські ініціативи.

Всеволод Обертас, директор студентського містечка ЗУНУ, коментує: “Ми спільно з студентським самоврядуванням студентського містечка бачимо це укриття з точки зору різних арт-зустрічей. Різних тренінгів, різних фільмів. В студентів виникла ідея удосконалити навіть його різними малюнками . Тобто люди, які будуть тут приходити і тут буде щось відбуватися, воно буде просто доповнювати ту атмосферу, яка вже є”.

Загалом, у рамках проєкту обіцяють відремонтувати близько 30-ти сховищ у навчальних закладах по всій Україні.