додому Головні Нові проекти Мін’юсту користуються популярністю у тернополян

Нові проекти Мін’юсту користуються популярністю у тернополян

674

Шлюб за добу, свідоцтво про народження у пологовому будинку та електронний апостиль. Нові проекти, запроваджені Міністерством юстиції України, корстуються популярністю у тернополян. Охочих скористатись ними, як свідчить статистика, стає все більше. Також наприкінці лютого Мін’юст презентував новий сервіс “Онлайн-будинок юстиції”, зібравши на одному сайті усі популярні електронні сервіси.

“Онлайн-будинок юстиції” – новий проект Мін’юсту, який в Україні презентували 23 лютого. У собі він об’єднав різні сервіси. До прикладу, через нього можна отримати всі документи, видані підрозділами державної реєстрації актів цивільного стану. А саме свідоцтво про народження, шлюб, зміну імені, розірвання шлюбу і про смерть, а також – витяги із аналогічних документів. У онлайн-будинку юстиції можна зареєструвати бізнес, громадську організацію та ЗМІ.

– Скориставшись сервісом, ви можете відкрити фізичну особу підприємця, внести зміни та закрити. Ви бачите, які деколи в фіскальній службі черги, громадяни йдуть реєструватися, закривати, вносити зміни. Зараз в цьому необхідності нема. Ви подаєте через зазначений сервіс всі документи, вам призначають зустріч на конкретну годину, ви приходите і отримуєте те, що вам треба, – розповідає начальник Головного управління юстиції у Тернопільській області Едуард Кольцов.


Скористатись сервісом можуть і юридичні особи. В онлайн-будинку можна отримати електронний цифровий підпис, оглянути наявні в Мін’юсті вакансії та скористатись послугою смс-маяк.

– Раніше давали інвентарну справу, витяги, право власності на квартиру, то зараз дається з реєстру коротенький витяг, роздрукований на листку формату А4.Були випадки, що хакери ламали цю систему і право власності від одного господаря переходило до другого чисто через ці електронні реєстри. Для того, щоб людина могла контролювати своє нерухоме майно, можна увімкнути смс-маяк. і коли будуть проводитись будь-які дії по вашій нерухомості без вашого відома, вам просто прийде смска, – пояснює Едуард Кольцов.

Хороші результати дають і інші сервіси Міністерства юстиції. 20 лютого у Тернополі презентували проект “Шлюб за 24 години”. За цей час сервісом скористалось 14 пар. Послугою можуть скористатись всі громадяни України, незалежно від реєстрації, а також іноземні громадяни, які законно перебувають на території України. Вартісь, у порівнянні з іншими областями, у Тернополі демократична – майже 1800 гривень в будній день та 2 тисячі – у вихідний. Щодо проекту “Свідоцтво про народження у пологовому будинку”, то за минулий рік цією послугою скористались понад 2 тисячі родин.