додому Головні Нова система перевірок чекає на виробників харчових продуктів

Нова система перевірок чекає на виробників харчових продуктів

1158

Нова система перевірок чекає на виробників харчових продуктів. Відповідний закон, що контролює дотримання законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин, вступає в дію 4 квітня 2018 року. Довший час на перевірки діяв мораторій. Але євроінтеграція України вимагає змін і контроль якості продуктів є однією з них. 

Наприкінці жовтня 2017 року Уряд затвердив план реалізації Угоди про асоціацію з Європейським союзом, втілити його маємо до 2020 року. Інтеграція України до Європи вимагає змін в усіх сферах, тут необхідна чітка взаємодія усіх гілок влади, каже Віце-Прем’єр-Міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе, а також нові закони. Один із найбільш обговорюваних останнім часом – повернення державного контролю за дотриманням законодавства про харчові продукти.

– Один із таких горизонтальних законів, які ми дуже довго розробляли, який дуже довго знаходився в парламенті – це саме закон про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин, який вступає в дію з 4 квітня 2018 року. Я переконана, що буде багато намагань спекулювати на тому, як працюють норми цього закону, – розповідає Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Завдання Міністрерства агропромислової політики та Держпродспоживслужби зараз максимально інформувати як виробників, так і споживачів, каже Іванна Климпуш-Цинцадзе. Зокрема, найближчим часом заплановано 12 семінарів, які будуть проводитись впродовж кількох місяців у різних регіонах України. Чи дотримуються виробники норм Закону, перевірятимуть інспектори Держпродспоживслужби. Аби виключити факти корупції, кожного разу – інші. Щодо кількості перевірок в рік, то для різних підприємств вони відрізнятимуться.

– Відповідно до оцінки ризиків того, чи іншого підприємства за певною кількістю балів, яке отримає те, чи інше підприємство буде визначатись, яку кількість протягом року перевірок буде мати те, чи інше підприємство. Відповідно до того рівня ризиків, підприємство може мати 1 перевірку на рік, може мати 4 перевірки на рік ,але про це їм буде повідомлено заздалегідь. Одночасно це означає, що протягом року можна прийти з перевіркою без попередження, – каже Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Перевірятимуть виробників суто на основі Акту перевірки, в якому буде чітко зазначено норми і вимоги Закону до того, чи іншого підприємства. Ці Акти будуть у публічному доступі, і виробники матимуть змогу контролювати самі себе, не допускати порушень і не боятись інспекторів, каже Віце-Прем’єр-Міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе. Якщо перевірка покаже, що підприємець дотримується законодавства, то наступного року у нього буде менше перевірок, або ж не буде взагалі. Щодо недобросовісних виробників, то – навпаки, перевірятимуть їх частіше.