додому суспільство Німецькі школярі попрощались із 17 школою, куди вп’яте приїздили в рамках проекту...

Німецькі школярі попрощались із 17 школою, куди вп’яте приїздили в рамках проекту “Міст єднання”

624

У рамках проекту "Міст єднання", який вже 11 років втілює 17-та спеціалізована школа Тернополя з поглибленим вивченням іноземних мов, німецькі гімназисти перебували у Тернополі. Це вже п'яті взаємні відвідини тернопільських і німецьких школярів. Співпраця настільки плідна, що німецька сторона подарувала 17 школі Тернополя комп'ютерний клас, за допомогою якого другокласники зараз вивчають основи комп'ютера. А головна мета проекту – взаємне пізнання культур, традицій і звичаїв України та Німеччини. Найкраще це робити, коли спілкування найтісніше, до того ж – німецькою. Тому українські школярі у Шмалькальдені живуть у німецьких сім'ях, а німецькі гімназисти цього разу тиждень жили у сім'ях тернопільських.

Мета проекту "Міст єднання" – вивчаючи німецьку мову, на чому спеціалізується 17 школа Тернополя, пізнавати українським та німецьким школярам один одного, народи і країни. Найкраще це робити у сім'ях.

Оксана Гудима, заступник директора спеціалізованої школи №17 Тернополя з поглибленим вивченням іноземних мов: "Бо коли йде на уроці практика мови, це одне: це пов'язано з виучуваними певними темами, з тим матеріалом, який пропонує програма навчальна, а коли йде живе спілкування в непередбачених ситуаціях, коли треба згадати в секунді, що хочеш згадати, отоді дитина реально бачить свої успіхи, свої перспективи і, зрештою, свої недоліки".

Німець Макс Вагнер та його друзі по гімназії в Тюрингії розповідають, що перебування в тернопільських сім'ях дало їм багато щодо пізнання України та українців. Німцям, кажуть, є чому повчитись.

Макс Вагнер, учень 10 класу гімназії м. Шмалькальден (Німеччина): "Мені сім'я надзвичайно сподобалася: такі дружні, привітні, милі люди, завжди намагалися мені допомогти, і навіть тоді, коли ця допомога мені була не завжди потрібна. Постійно питали, у чому і як мені допомогти. У німецьких сім'ях так є не завжди".

Уже наступного року вшосте у рамках проекту "Міст єднання" старшокласники 17 школи Тернополя поїдуть до міста Шмалькальден пізнавати Німеччину і її народ насамперед через вдосконалення німецької мови. Найперше саме за рівнем знання цієї іноземної мови обиратимуть кандидатів на поїздку. Керівник проекту з німецької сторони Ренате Котульскі каже, що і в цей приїзд до Тернополя педагоги зі Шмалькальдена, які побували в Україні вперше, зголосились стати партнерами проекту. Для неї ж цей проект став справжнім "Мостом єднання" і в житті – без Тернополя фрау Котульскі себе вже не уявляє.