додому суспільство “Ні цензурі!” у Тернополі сказали місцеві журналісти

“Ні цензурі!” у Тернополі сказали місцеві журналісти

658

"Ні" цензурі у Тернополі висловили місцеві журналісти. Більше 30 представників ЗМІ області підписали спільне звернення до голів Тернопільської облдержадміністрації та облради і міського голови Тернополя. Журналісти вимагають від влади обіцяної прозорості, інформації про події та відповідей на інформаційні запити. Сьогодні ж документи віднесли в офіційні установи і передали чиновникам.

Роль ЗМІ у суспільстві неоднозначна. Вони можуть дезінформувати, як це робили своїми матеріалами про події в Україні деякі російські журналісти, інші стають чи не єдиним джерелом правди для населення. Приховування інформації – це фактично перешкоджання журналістській діяльності, а інформація для обраних ЗМІ – цензура, вважають місцеві журналісти. Влада ж, замість стати відкритішою і прозорішою від попередників, своїм ставленням викликає у журналістів обурення.

– Є проблема доступу до якоїсь інформації, журналісти не попадають на всі заходи, які проводить влада. Це журналістів Тернополя вкрай обурило, – говорить в. о. голови Тернопільського прес-клубу Анжела Кардинал.

– Нещодавно було представлення заступників голови ОДА і покликали лише одне ЗМІ, хоча … людям цікаво, чи затвердили ті кандидатури, які обговорювала громадськість, чи прийшли накази на інших. Тобто це абсолютно нормально, коли ЗМІ мають доступ до інформації і можливість її висвітлювати. Коли лише одне державне телебачення і більше нікого, то це вже цензура напевно, – вважає редактор сайту "Реально" Олена Беднарська.

У Тернополі такого бути не повинно, вирішили журналісти і не стали мовчати. До зустрічі з чиновниками підготувались заздалегідь. Написали спільне звернення до голів Тернопільської облдержадміністрації та облради і міського голови Тернополя. У ньому йдеться: "Такої закритості місцевої влади ми не пам’ятаємо навіть за попереднього злочинного режиму, відтак змушені розцінювати це як прояв цензури, що призводить до створення нового режиму".

Під зверненням підписались більше 30 представників ЗМІ. Свої вимоги висловили і чіткими фразами на плакатах. Цього ж дня віднесли усе чиновникам. Найперше – голові облдержадміністрації.

– Чому ми прийшли? Бо побачили, що все, що ви говорили на початках, як тільки вас призначили, ніяк не може справдитись. Ми би таки хотіли побачити прозорість, якісь кроки, щоб інформувати громадськість про прийняті вами рішення. Бо нас чомусь так ніхто і не покликав, коли представляли заступників, ми не знаємо, за якими критеріями їх представляли, а є багато питань до призначень, – каже власний кореспондент інформаційного агенства "УНІАН" Андрій Вацик.

– Ми налагоджумо свою роботу. До роботи приступають нові люди, ротація кадрів. Звичайно хочеться все забезпечити в один день, і відповіді на питання, які ви ставите, але це процес, який затягнувся і відбувається на сьогодні… Ніхто не ховає заступників від спілкування з пресою, до всіх ви можете прийти, задати запитання, які вважаєте за потрібне. Ніхто в них не закриває свою роботу і я в тому числі, – прокоментував ситуацію голова Тернопільської облдержадміністрації Олег Сиротюк.

Питань у журналістів назбиралось, тому Олег Сиротюк погодився провести найближчим часом прес-конференцію і запросив журналістів на заплановані події. Про усі прийняті рішення, пообіцяв, повідомлятимуть на сайті ОДА. У журналістів попросив двостороннього діалогу і готовий підбити місячні підсумки відвідуваності ними подій. Підтвердив губернатор і  призначення на посаду керівника прес-служби ОДА свого екс-помічника Костянтина Красовського. Такі ж звернення від журналістської спільноти отримали і голова облради Василь Хомінець та міський голова Тернополя Сергій Надал. Кожен запевнив, що відкритий для ЗМІ і громадян.