Головна культура “Невтомний краєзнавець”. Виставка, присвячена Гаврилу Чернихівському

“Невтомний краєзнавець”. Виставка, присвячена Гаврилу Чернихівському

372

Невтомний краєзнавець – кажуть про українського літературознавця, краєзнавця, історика, який жив на Тернопільщині, Гаврила Чернихівського. З нагоди 80-тої річниці від Дня його народження  в Державному архіві Тернопільської області відкрили виставку. Згадати про Гаврила Чернихівського прийшли його близькі та знайомі.

10 музеїв, 20 книг, 500 статей до різних енциклопедій, 30 праць про Драгоманова – це далеко не весь творчий доробок Гаврила Чернихівського. З його ініціативи також перейменовано у Кременці 66 вулиць та встановлено 30 меморіальних таблиць. За життя Гаврило Іванович відзначився не лише як “невтомний” краєзнавець чи історик, а й як досвідчений літературознавець. У його надбанні 80 пісень, покладених на власні вірші та музику.

– Коли ми зустрічалися, він постійно був заклопотаний. Портфель у нього був трошки меншим, ніж в Герети, постійно він кудись поспішав. Єдина негативна риса, яку я в ньому бачив, хоч про тих, хто відійшов, не можна негативно говорити, але негативна я кажу в лапках, він не розумів гумору. Він настільки був заклопотаний тими всіма справами, що якщо необачно з ним було пожартувати, то він зразу ображався, настовбурчувалися вуса, потім треба було миритися, от такі цікаві штуки, – розповідає редактор, письменник, краєзнавець Богдан Мельничук.

28 вересня Гаврилу Чернихівському могло б виповнитися 80 років. З нагоди цього свята у Державному архіві Тернопільської області відкрили виставку ” Невтомний краєзнавець”. Охочі більше дізнатися про життя та роботу українського літературознавця, краєзнавця та історика можуть оглянути її протягом місяця.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here