додому культура “Невтомний краєзнавець”. Виставка, присвячена Гаврилу Чернихівському

“Невтомний краєзнавець”. Виставка, присвячена Гаврилу Чернихівському

678

Невтомний краєзнавець – кажуть про українського літературознавця, краєзнавця, історика, який жив на Тернопільщині, Гаврила Чернихівського. З нагоди 80-тої річниці від Дня його народження  в Державному архіві Тернопільської області відкрили виставку. Згадати про Гаврила Чернихівського прийшли його близькі та знайомі.

10 музеїв, 20 книг, 500 статей до різних енциклопедій, 30 праць про Драгоманова – це далеко не весь творчий доробок Гаврила Чернихівського. З його ініціативи також перейменовано у Кременці 66 вулиць та встановлено 30 меморіальних таблиць. За життя Гаврило Іванович відзначився не лише як “невтомний” краєзнавець чи історик, а й як досвідчений літературознавець. У його надбанні 80 пісень, покладених на власні вірші та музику.

– Коли ми зустрічалися, він постійно був заклопотаний. Портфель у нього був трошки меншим, ніж в Герети, постійно він кудись поспішав. Єдина негативна риса, яку я в ньому бачив, хоч про тих, хто відійшов, не можна негативно говорити, але негативна я кажу в лапках, він не розумів гумору. Він настільки був заклопотаний тими всіма справами, що якщо необачно з ним було пожартувати, то він зразу ображався, настовбурчувалися вуса, потім треба було миритися, от такі цікаві штуки, – розповідає редактор, письменник, краєзнавець Богдан Мельничук.

28 вересня Гаврилу Чернихівському могло б виповнитися 80 років. З нагоди цього свята у Державному архіві Тернопільської області відкрили виставку ” Невтомний краєзнавець”. Охочі більше дізнатися про життя та роботу українського літературознавця, краєзнавця та історика можуть оглянути її протягом місяця.